DOOM 2 One Humanity nowy poziom

Nowy poziom dla DOOM 2 – John Romero stworzył go w szczytnym celu

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

DOOM 2 doczekał się oficjalnej nowości i to prawie 30 lat po swojej premierze. Nowy poziom do tej klasycznej i kultowej już produkcji stworzył sam John Romero, czyli „ojciec” całej serii. I choć tytuł ma już swoje lata na karku, to w tym przypadku powód stworzenia nowego poziomu nie jest podyktowany chęcią zysku czy zdobycia rozgłosu. Tym razem chodzi o pomoc Ukrainie, a tym samym Romero dołącza do stale rosnącego grona twórców gier, którzy wspierają naszych sąsiadów finansowo.

DOOM 2 – nowy poziom od Johna Romero dla Ukrainy

Seria DOOM to jedna z najpopularniejszych gier FPS na świecie. Owszem, można się spierać, że teraz prym widzie Call of Duty, które przyciąga miliony graczy, ale bez DOOM-a nie byłoby Call of Duty. W końcu mówimy o prekursorze gier w pełnym 3D, który na zawsze zmienił to, jak wyglądają dziś FPS-y. Pierwsza część wyszła w 1993 roku i z miejsca stała się ogromnym hitem sprzedażowym. Rok później na rynku pojawiła się kontynuacja. Ta wprawdzie niewiele zmieniała w kwestii samej rozgrywki, ale wtedy też trochę inaczej podchodziło się do tworzenia kontynuacji. Gra miała po prostu pojawić się szybko na rynku, a twórcy chcieli kuć żelazo póki gorące. I to im się udało, ponieważ DOOM 2 do tej pory jest jedną z najlepszych strzelanek na PC. Zapewne wiele osób ciepło wspomina jeszcze sesje w sieci lokalnej LAN, gdzie krew lała się pikselowymi strumieniami.

Można więc śmiało stwierdzić, że DOOM 2 na stałe zapisał się w historii branży gier i tego nic już nie zmieni. Kolejne części także przynosiły dużo dobrego, ale to te dwie pierwsze są wyznacznikiem nowej jakości wśród gier. Teraz legenda powraca i to w słusznym celu. Wczoraj pisaliśmy dla Was o tym, że branża gier wspiera Ukrainę na różne sposoby. CD Projekt nie tylko przekazał milion złotych dla PAH, ale też wycofał swoje gry z Rosji i Ukrainy. Techland także przelał milion złotych na pomoc, a Bloober Team wycofało swoje gry z dystrybucji na rosyjskim rynku. John Romero, czyli twórca DOOM, także postanowił pomóc Ukrainie, ale na swój sposób.

Zobacz też: Co wiemy o Xiaomi Mi Band 7? Pierwsze przecieki o nowej opasce sportowej.

Twórca DOOM też chce pomagać

Tym sposobem jest nowy poziom dla DOOM 2. Ten został nazwany One Humanity, czyli Jedna Ludzkość i na oficjalnej stronie Romero wyceniono go na 5 euro (około 24 złotych). Wszystkie środki, które zostaną zebrane ze strony Romero trafią do Czerwonego Krzyża oraz Centralnego Funduszu ds. Pomocy w Sytuacjach Kryzysowych. Oczywiście te środki zostaną przekazane na pomoc najbardziej potrzebującym. Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawy pomysł na to, jak zachęcić graczy do okazania wsparcia. W końcu DOOM 2 to dalej tytuł, po który wiele osób może sięgać. I choć sytuacja Ukrainy jest znana na świecie, to już np. w USA pewnie zbiórki na ten cel nie są tak popularne, jak w przypadku Europy. Dobrze więc, że pojawiają się tego typu inicjatywy, ponieważ każdy gest i pieniądz ma tutaj znaczenie. Nowy poziom do DOOM 2 znajdziecie na stronie Johna Romero.

Źródło: Twitter John Romero

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy