ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spotify EQUAL pół roku

Spotify podsumowuje pół roku programu EQUAL — liczby robią wrażenie

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Minęło sześć miesięcy od momentu rozpoczęcia przez Spotify globalnej kampanii EQUAL i powołania programu o tej samej nazwie. Celem tej inicjatywy jest wspieranie równouprawnienia kobiet w przemyśle muzycznym. Znamy już rezultaty, które do tej pory przyniosły działania popularnej platformy streamingowej.

Pół roku programu Spotify EQUAL w liczbach

źródło: Spotify

W ramach inicjatywy EQUAL powstała globalna playlista, na której promowane są uzdolnione artystki. Do tego na 35 rynkach w ponad 50 krajach Spotify uruchomiło lokalne wersje playlisty. Popularna platforma streamingowa wspiera również artystki innymi działaniami, np. umieszcza ich wizerunki na billboardzie nad słynnym Times Square.

Do tej pory playlisty EQUAL przekroczyły 29 milionów odtworzeń na 177 rynkach. Wspieranie twórców oraz dążenie do równości są nieodłączną częścią DNA Spotify, dlatego program EQUAL jest dla nas bardzo ważny. Cieszy nas także jego dobre przyjęcie i sukces, który odniosła ta inicjatywa. Pokazuje to, że słuchacze doceniają także silne kobiece głosy, których odnalezienie im ułatwiamy — mówi Mateusz Smółka, Music Team Lead, Eastern Europe w Spotify.

źródło: Spotify

W pierwszym zestawieniu EQUAL Polskę reprezentowała Luna. Liczba jej słuchaczy na Spotify wzrosła trzykrotnie w miesiącu, w którym dołączyła do programu. Z kolei zasięg utworów piosenkarki zwiększył się w pierwszym miesiącu o 486%. Playlista EQUAL Polska pozwala również zapoznać się z twórczością takich artystek, jak Monika Brodka, Sanah, Hania Rani czy Young Leosia.

Czytaj także: Amazon Fire TV oficjalnie wchodzi do Polski – Stick i Stick 4K Max w niezłej cenie

Cała kampania składa się również z innych działań. Spotify za pośrednictwem Rady EQUAL współpracuje z organizacjami wspierającymi kobiety na całym świecie, takimi jak: She’s the Music (USA), Grils Rock Australia Network (Australia), Girls Connected (Kanada) czy Music Women (Niemcy). Jest też katalog EQUAL Directory pozwalający znaleźć kandydatkę do muzycznej współpracy.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy