ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
GOG wróci do korzeni skaskował Hitman GOTY

GOG złamał swoją najważniejszą zasadę, wpuszczając tę grę do sklepu, jednak naprawił ten błąd

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Rozrywka

Hitman Game of the Year Edition to gra, która wzbudziła olbrzymie kontrowersje swoim pojawieniem się w sklepie GOG.com. Wszystko przez to, że aby  w nią zagrać, konieczne jest stałe połączenie z internetem i to nie przez wzgląd na tryb multiplayer, a zabezpieczenia antypirackie. Natomiast GOG jest sklepem, który reklamuje się jako miejsce całkowicie pozbawione DRM i ufające w uczciwość graczy. Można by powiedzieć, że to żaden problem: jeśli ktoś nie chce, to może przecież nie kupić gry i nie grać.

GOG skaskował Hitman GOTY

GOG skaskował Hitman GOTY

To jednak bardzo krótkowzroczne podejście. Pojawienie się na platformie gry z DRM stanowi bowiem niebezpieczny precedens. Inni wydawcy mogą to bowiem potraktować jako wytrych do przepchnięcia na platformę innych gier zabezpieczonych w ten sposób. I to właśnie to, a nie sama gra wywołało taką falę niechęci, która miejscami przybierała dość agresywną formę. GOG zrozumiał jednak podejście graczy i przyznał im rację. Sklep pozbył się gry ze swojej oferty i wydał następujące oświadczenie w tej sprawie:

Zobacz też: Najtańszy smartfon z 5G od Samsunga – tak ma wyglądać Galaxy A13 5G

Dziękujemy za Waszą cierpliwość i za to, że daliście nam czas na zbadanie sprawy wydania HITMAN GOTY na GOG. Zgodnie z obietnicą, wracamy do Was z aktualizacjami. Nadal prowadzimy rozmowy z IO Interactive na temat tego wydania. W dniu dzisiejszym usunęliśmy grę HITMAN GOTY z katalogu GOG – nie powinniśmy byli jej wydawać w obecnej formie, na co zwróciliście uwagę. Chcielibyśmy przeprosić za zamieszanie i gniew wywołany tą sytuacją. Zawiedliśmy Was i chcielibyśmy podziękować za poruszenie tego tematu – choć było to szczere do bólu, pokazuje to, jak bardzo jesteście oddani GOG. Doceniamy waszą opinię i będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby poprawić naszą komunikację z wami

Możliwe więc, że sama gra wróci na platformę, ale już bez kontrowersyjnych zabezpieczeń.

Źródło: GOG

Sprawdź najnowsze wpisy