Integracja GOG Galaxy 2.0 z Epic Games Store ma trafić do wersji beta aplikacji. To jeden z ruchów, który może bardzo zmienić to, jak wygląda rynek sklepów z grami w wersji na komputery osobiste. Do tej pory każdy, kto korzystał z różnych sklepów (np. Steam), musiał mieć kilka programów. Teraz nadchodzą zmiany, choć jeszcze tylko dla wybranej grupy użytkowników.

Integracja GOG Galaxy 2.0 z Epic Games Store

Integracja GOG Galaxy 2.0 z Epic Games Store
Fot. GOG Galaxy 2.0

Posiadanie konsoli ma wiele plusów, a jednym z nich jest to, że produkcje na ten konkretny sprzęt, kupuje się w określony sposób. Można mieć grę w wersji cyfrowej, która pochodzi z konkretnego, jednego sklepu lub wersję w pudełku. W przypadku osób, które posiadają PC-ta, sprawa robi się bardziej skomplikowane. Można mieć wersją klasyczną, czyli pudełkową lub też skorzystać z którejś platformy sprzedażowej. Jest Steam, ale jest także i Epic Games Store, które stało się naprawdę popularne. Głównie dlatego, że platforma zaczęła rozdawać gry za darmo, a do tego potrzebne było konto na platformie.

Wygląda jednak na to, że powoli zaczyna się to zmieniać. Nadchodzi bowiem integracja GOG Galaxy 2.0 z Epic Games Store, która w pierwszej kolejności trafi do wybranego grona użytkowników. Jednak kiedy testy się skończą, będzie można na platformie kupować nie tylko gry z GOG-a, ale także właśnie od Epic Games. To ważny ruch ze strony obu platform, bo sprawia, że powstaje jedna, zbiorcza platforma dla graczy PC-towych.

Zobacz też: Mobilna bankowość to coś, co pokochali Polacy.

Niektóre pozycje na Epic Games Store dostępne są jedynie na tej konkretnej platformie. Obecność sklepu na GOG sprawi, że ta wyłączność nie będzie już taka ekskluzywna. Gry mają być także objęte polityką sklepu, czyli będzie dało się zwracać produkcje. Choć funkcja dalej jest testowana i nie każdy ma do niej dostęp, to zapowiada spore zmiany. Niestety, ale nie wiadomo, czy inne sklepy także pojawią się w GOG.

Dla graczy byłoby to idealne rozwiązanie, bo nie trzeba byłoby posiadać wielu kont w różnych miejscach. Trzeba jednak pamiętać, że np. Steam, to także cała społeczność i różnego rodzaju osiągnięcia. Trudno wyobrazić sobie sytuację, żeby Valve chciało z tego zrezygnować i otworzyć się na GOG. Zobaczymy, jak będzie się to dalej rozwijać i można tylko trzymać za to kciuki.

Źródło: GOG

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.