Odświeżone GTA 3 Vice City i San Andreas

Kultowe GTA z czasów PlayStation 2 powrócą w odświeżonej formie dla nowych graczy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Rozrywka

Najlepsze gry to te, które dobrze już znamy. Od Crysisa przez Mafię po Mass Effect, zremasterowane wersje klasycznych gier stają się coraz bardziej popularne i wygląda na to, że Rockstar się z tym zgadza. Firma podobno kończy już prace nad odświeżonymi wersjami swoich kultowych tytułów z serii Grand Theft Auto z czasów PS2: GTA 3, Vice City i San Andreas. Mowa więc o grach, na których pokolenie obecnych 30-latków zjadło zęby.

Odświeżone GTA 3, Vice City i San Andreas

Odświeżone GTA 3 Vice City i San Andreas

Ekscytujące wieści pochodzą z raportu Kotaku, który twierdzi, że remastery pojawią się pod koniec października lub na początku listopada tego roku na prawie każdej dostępnej platformie: PC, Stadia, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X oraz Nintendo Switch. Będą również dostępne na urządzeniach mobilnych. Twierdzenie to wydaje się wyjaśniać, dlaczego wydawca Take-Two Interactive uderzył ostatnio w twórców kilku klasycznych modów GTA za pomocą DMCA takedowns. Wśród nich znalazło się Vice Cry: Remastered, mod, który przenosił mapę Vice City do GTA V. Co więcej, Take-Two wcześniej potwierdziło, że pracuje nad trzema niezapowiedzianymi iteracjami wcześniej wydanych tytułów.

Zobacz też: Microsoft odświeżył aplikacje Windows 11. Wyglądają fenomenalnie

Nadchodzące gry GTA zostaną zremasterowane przy użyciu silnika Unreal Engine i zaoferują mieszankę nowej i starej grafiki. Uaktualniony zostanie także interfejs użytkownika, ale zachowa on ten sam klasyczny styl. Rozgrywka natomiast pozostanie wierna oryginałom tak bardzo, jak to tylko możliwe. Kotaku dodaje, że Rockstar Dundee prowadzi prace nad remasterami GTA. Szkockie studio podobno pomaga również przy next-genowych wersjach GTA V, które mają się ukazać jeszcze w tym roku.

Źródło: Kotaku

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy