Windows 11 oficjalnie

Microsoft odświeżył aplikacje Windows 11. Wyglądają fenomenalnie

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft sukcesywnie pracuje nad wdrożeniem systemu Windows 11. Firmie pomaga wielki oddział testerów w programie Insider. Mogą oni testować platformę w kanałach: Dev i Beta. Właśnie ci użytkownicy otrzymali aktualizację kilku aplikacji, które zmienią swoje oblicze w nowej platformie. Przyjrzyjmy się jak wyglądają odświeżone aplikacje Windows 11.

Odświeżone aplikacje Windows 11

Na wstępie dodam, że zmiany w pierwszej kolejności zawitają w kanale Dev, a dopiero potem trafią do bety. 

Zobacz także: Oto, dlaczego kupię Galaxy Watch4

Nowe narzędzie do wycinania

Narzędzie do wycinania jest jedną z moich ulubionych funkcji Windowsa 10. Wywołuje się je klawiszami WIN + SHIFT + S. Umożliwia w łatwy i szybki sposób zrobienie zrzutu wybranego fragmentu ekranu oraz edytowanie go. 

Wycinanie obrazu Snipping Tool Windows 11

W systemie Windows 11 zarówno klasyczne aplikacje Snipping Tool, jak i Snip & Sketch zostały zastąpione nową aplikacją Snipping Tool, która reprezentuje najlepsze wrażenia z obu programów. 

Odświeżone narzędzie zawiera nowe elementy wizualne, które tworzą klasyczną aplikację z dodatkowymi funkcjami, takimi jak znany skrót klawiaturowy WIN + SHIFT + S z programu Snip & Sketch oraz bogatszą edycję. Po wciśnięciu tej kombinacji, wyświetli się menu wycinania z opcjami do wyboru, w tym wycinaniem prostokątnym, wycinaniem swobodnym, wycinaniem Windows i wycinaniem pełnoekranowym. Wprowadzona zostanie również nowa strona ustawień narzędzia do wycinania.

Snipping Tool Wycinek obrazu Windows 11

Po zrobieniu zrzutu ekranu narzędzie Snipping Tool zapewnia lepsze narzędzia do edycji, dodania adnotacji, ulepszone przycinanie i wiele więcej, aby edytować zrzuty ekranu tak, jak chcesz.

Na sam koniec warto wspomnieć, że Snipping Tool w końcu reaguje na wybrany wcześniej motyw Windowsa dostosowując swój wygląd. To narzędzie wygląda po prostu pięknie! 

Nowy kalkulator 

Kalkulator aplikacje Windows 11

Aplikacja Kalkulator też dostanie odświeżony wygląd. Nowy program został przepisany w C#, dzięki czemu więcej osób może współtworzyć go na GitHubie!

Kalkulator aplikacje Windows 11

Poza tym aplikacja zawiera wiele przydatnych funkcji. To doskonałe narzędzie, które pomoże ukończyć zadanie domowe z matematyki, zarządzać finansami, kreślić i analizować równania na wykresie oraz oceniać algebrę, trygonometrię i złożone wyrażenia matematyczne. Oto jego funkcje:

  • Prosty i łatwy w użyciu standardowy kalkulator do wszystkich podstaw oraz potężny kalkulator naukowy do bardziej złożonej matematyki.
  • Tryb programisty oferuje bogatą funkcjonalność, która jest niezbędna do programowania i inżynierii.
  • Możliwość kreślenia jednego lub więcej równań w trybie graficznym, a następnie przeanalizowania wykresu, aby zidentyfikować kluczowe jego cechy, takie jak punkty przecięcia osi x i y.
  • Możliwość konwertowania między ponad 100 różnymi jednostkami i walutami

Poczta i kalendarz

Poczta i Kalendarz zostały zaktualizowane o nowy styl wizualny. W wersji Dev dodano zaokrąglone rogi i inne poprawki, aby wyglądały ładnie i były częścią systemu Windows 11. Tak jak w przypadku innych aplikacji, Poczta i Kalendarz mogą odzwierciedlać motyw systemu Windows, dzięki czemu można wysyłać wiadomości e-mail i sprawdzać harmonogram przy użyciu preferowanych odcieni.

Inne aplikacje Windows 11

Microsoft z niecierpliwością czeka na udostępnienie jeszcze większej liczby aktualizacji aplikacji dostępnych w systemie Windows 11. Oczywiście dostaną je jedynie użytkownicy zapisani do kanałów Dev i Beta. Zwykły Kowalski będzie musiał poczekać na takie dobrodziejstwa do oficjalnej premiery Windowsa 11, co ma nastąpić podobno w październiku. 

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy