Szef Blizzarda odchodzi

Szef Blizzarda odchodzi z firmy – powodem jest molestowanie seksualnie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Rozrywka

Activision Blizzard ogłosiło, że J. Allen Brack ustąpi ze stanowiska prezesa Blizzarda. Od teraz Jen Oneal i Mike Ybarra przejmują stery jako współkierownicy studia. Odejście Brack’a następuje w momencie, gdy przez Activision Blizzard przechodzi prawdziwa burza. Wszystko dlatego, że firma jest uwikłana w daleko idący skandal związany z molestowaniem seksualnym.

Szef Blizzarda odchodzi

Szef Blizzarda odchodzi

Jen Oneal była wcześniej szefową Vicarious Visions, zanim w styczniu dołączyła do Blizzarda, obejmując stanowisko wiceprezesa wykonawczego ds. rozwoju i pracując nad franczyzami Diablo i Overwatch. Mike Ybarra przez kilka lat był blisko związany z Xboksem, ale dołączył do Blizzarda w 2019 roku jako wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny platformy i technologii — stanowisko, które stawia go na czele platformy Battle.net.

Nowi liderzy są głęboko zaangażowani w pracę, która jest przed nami, aby zapewnić, że Blizzard jest najbezpieczniejszym, najbardziej przyjaznym miejscem pracy możliwym dla kobiet, a także osób o dowolnej płci, pochodzeniu etnicznym, orientacji seksualnej lub pochodzeniu; w podtrzymywanie i wzmacnianie naszych wartości; oraz w odbudowywanie waszego zaufania. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w branży i głębokiemu zaangażowaniu w uczciwość i przejrzystość, Jen i Mike poprowadzą Blizzarda z troską, współczuciem i oddaniem.

— napisało Activision Blizzard w komunikacie.

Zobacz też: Poznajcie Spotify Plus, czyli nową subskrypcję za niecałe… 4 zł miesięcznie. To może być hit!

J. Allen Brack również przekazał wiadomość do fanów w dzisiejszym ogłoszeniu, ale była ona całkowicie pozbawiona tonu, który przywykliśmy słyszeć, gdy wysoko postawieni menedżerowie opuszczają firmę. Zamiast tego, wiadomość Bracka była krótka i konkretna, skupiając się głównie na Ybarrze i Oneal przejmującej stery, bez wspominania o kontrowersjach związanych z jego odejściem czy czasem spędzonym w Blizzardzie:

Jestem przekonany, że Jen Oneal i Mike Ybarra zapewnią przywództwo, którego Blizzard potrzebuje, by zrealizować swój pełny potencjał i przyspieszą tempo zmian. Oczekuję, że będą to robić z pasją i entuzjazmem oraz że można im zaufać, iż będą przewodzić z najwyższym poziomem uczciwości i zaangażowania w elementy naszej kultury, które sprawiają, że Blizzard jest tak wyjątkowy.

Kilka tygodni temu Departament Uczciwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa stanu Kalifornia złożył pozew przeciwko Activision Blizzard po dochodzeniu, które wykazało liczne przykłady dyskryminacji pracownic oraz kulturę bractwa chłopięcego w firmie, która prowadziła do ciągłego molestowania seksualnego. Pracownicy Activision Blizzard zorganizowali w zeszłym tygodniu strajk w związku z pozwem, a w czasie, który upłynął od jego ogłoszenia, pojawiły się kolejne doniesienia o molestowaniu seksualnym w firmie.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy