Spotify to zdecydowanie najpopularniejszy muzyczny serwis streamingowy na świecie, z którego każdego dnia korzystają miliony użytkowników. Dotychczas platforma oferowała jedynie mocno ograniczony plan bezpłatny oraz Premium, którego miesięczny koszt w Polsce to 19,99 zł. Tak się składa, że wybrani użytkownicy mogą już testować nowy wariant subskrypcji o nazwie Spotify Plus. Jego cena jest śmiesznie niska, a do tego oferuje całkiem ciekawe funkcjonalności. Mówiąc prościej: może się przyjąć.

Spotify Plus, czyli namiastka Premium w dobrej cenie

Spotify Plus

Spotify Plus to nowy wariant subskrypcji Spotify, który jest obecnie dostępny jedynie dla ograniczonej liczby użytkowników. Udostępniając go tylko nielicznym, firma chce wybadać zainteresowanie. W Stanach Zjednoczonych abonament Plus wyceniono na 0,99 USD, co po dzisiejszym kursie walutowym przekłada się na dokładnie 3,79 zł. Nowy plan jest swojego rodzaju połączeniem darmowej i płatnej subskrypcji; osoby, które zdecydują się na zakup Spotify Plus, nadal będą widywać reklamy, ale za to mogą liczyć na brak limitów w kwestii pomijania utworów i całkowitą dowolność wyboru co do ich odtwarzania.

Zobacz także: Sierpniowe niespodzianki Netflixa – na platformę trafi ponad 10 niezapowiedzianych wcześniej nowości!

Warto przypomnieć, że użytkownicy Spotify Free mogą pomijać maksymalnie sześć utworów na godzinę, a do tego słuchać w zasadzie jedynie gotowych playlist i albumów. Nie da się więc ukryć, że Spotify Plus wydaje się przyjemnym i zarazem bardzo tanim sposobem na pozbycie się tych ograniczeń. Niestety na tym etapie nie wiadomo, czy nowa wersja subskrypcji stanie się integralną częścią oferty Spotify; wszystko zależy od tego, czy testy przebiegną pomyślnie. Jeśli tak, to możemy się spodziewać, że z czasem każdy będzie mógł wybrać Spotify Plus, a nie tylko nieliczni tak jak teraz.

Źródło: The Verge