Cyberpunk 2077 wciąż nie dla PlayStation 4

CD Projekt Red: Cyberpunk 2077 na PlayStation 4 to marny pomysł

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Rozrywka

Premiera Cyberpunk 2077 pod względem wizerunkowym była porażką CDP Red. Studio nie było szczere, jeśli chodzi o stan projektu na konsolach poprzedniej generacji. Promowało grę na pecetowych demach, przez co gracze uwierzyli, że wersje konsolowe są w takim samym, grywalnym stanie. Nic więc dziwnego, że konsolowcy, zwłaszcza grający na PlayStation 4 poczuli się oszukani. Doszło nawet do tego, że Sony wyrzuciło grę ze sklepu. Ta co prawda do niego wróciło, ale samo CDPR ostrzega właścicieli PS4 przed swoją grą.

Cyberpunk 2077 wciąż nie dla PlayStation 4

W zeszłym tygodniu Sony ogłosiło, że przywraca grę Cyberpunk 2077 do PlayStation Store po tym, jak została ona wycofana na kilka miesięcy, podczas gdy CD Projekt Red naprawiał liczne błędy w grze. W tym czasie deweloper wypuścił dwie duże aktualizacje i kilka mniejszych poprawek. Od poniedziałku, gra jest ponownie dostępna w sklepie PSN. Zła wiadomość jest jednak taka, że osoby, które nadal chcą uruchomić grę na podstawowym modelu PlayStation 4, prawdopodobnie napotkają poważne problemy. W jednym z porannych tweetów CDPR wyraźnie zaznaczyło, że gracze mogą zagrać w Cyberpunk 2077 na PS4 Pro i PS5. Standardowe PlayStation 4 po prostu nie ma wystarczającej mocy obliczeniowej, aby uruchomić grę pomimo poprawek. Firma w następnym tweecie napisała:

Użytkownicy mogą nadal doświadczać pewnych problemów z wydajnością w edycji na PS4, podczas gdy my będziemy kontynuować prace nad poprawą stabilności na wszystkich platformach. Wersje gry na PS4 Pro i PS5 zapewnią najlepsze wrażenia na PlayStation.

Zobacz też: GPD z potężnym wyciekiem danych klientów – to już kolejna wpadka z modelem Win 3

Jest to naprawdę wyjątkowa sytuacja, ponieważ po raz pierwszy w historii deweloper wydał grę na PlayStation 4, która jest zalecana właścicielom PlayStation 4 Pro. Zazwyczaj studia kodują gry na PS4 tak, aby dynamicznie dostosowywały się do wydajnego działania w zależności od tego, na której konsoli gra jest uruchamiana. W przypadku Cyberpunk 2077 najwyraźniej nie było to możliwe.

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy