Spotify poinformowało, że wspiera Pride Month – akcję, zgodnie z którą czerwiec to miesiąc dumy i wsparcia dla osób LGBT. Popularny serwis streamingowy nie poprzestał na słowach i uruchomił nowe playlisty. Powstały one we współpracy m.in. z polskimi artystami reprezentującymi LGBT.

Spotify angażuje się w Pride Month

Popularny serwis streamingowy przypomina, że czerwiec to czas celebrowania wolności, równości i tolerancji. Spotify okazuje szczególne wsparcie dla queerowych twórców i społeczności LGBTQ+, uruchamiając tematyczne playlisty – poinformował serwis.

  • Pride Polska – to playlista przygotowana wspólnie z polskimi artystami reprezentującymi środowisko LGBTQ+. Wśród nich są Micuła, thekayetan, Antonina, WaluśKraksaKryzys, jak również NANGA, Caville, Yulia i inni.
  • Tęczowe Party – playlista z najpopularniejszymi lokalnymi i międzynarodowymi utworami wykonawców, którzy wspierają społeczność LGBTQ+ lub sami do niej należą. Na tej liście odtwarzania znajdziemy m.in. utwory Born This Way Lady Gagi, Believe w wykonaniu Cher czy Stronger Britney Spears.

Czytaj także: Huawei FreeBuds 4 to nowość, którą po prostu trzeba znać

Przez cały czerwiec na Spotify będzie również dostępna zakładka Pride. Jej częścią są podcasty poruszające temat równości i tolerancji. Jak zareagują na to użytkownicy? Ubiegłoroczny przykład CD Projekt pokazuje, że propozycja Spotify może wzbudzić kontrowersje. Niektórzy doceniają zaangażowanie firm z rynku technologii w sprawy społeczne, ale nie brakuje również opinii, że wydawcy gier czy aplikacji nie powinni nawiązywać do kwestii światopoglądowych.

źródło: Spotify

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.