Warner Bros. Pictures ma nowe logo. To pierwsza tak mocna zmiana w znaku rozpoznawczym studia od 1984 roku. Choć nowe logo znacznie bardziej pasuje do XXI wieku, co było zresztą celem studia, zapewne jeszcze przez długi czas znaczna część widzów będzie kojarzyć Warner Bros. z ich poprzednim logiem. To właśnie ono od wielu lat pojawiało się na planszy przed filmami wyprodukowanymi przez słynne studio.

Tak wygląda nowe logo Warner Bros. Pictures

Nowy znak studia Warner Bros. zadebiutowało podczas premiery filmu Locked Down. Na Twitterze pojawił się film, który prezentuje logo w pełnej okazałości. Twórcy zrezygnowali ze złotego koloru, a także uprościli wygląd charakterystycznej tarczy. Duże litery W i B pozostały na swoich miejscach, zrezygnowano natomiast z nieco zaburzającego całą kompozycję napisu z pełną nazwą studia na środku tarczy.

Logo jest utrzymane w nowoczesnej, niebiesko-srebrnej stylistyce. W 2019 roku Warner Bros. Pictures ujawniło, że planuje zmodernizować swoje logo. W tym celu studio konsultowało się z firmą projektową Pentagram.

Czytaj także: To nie jest koniec LG! Firma nie zamierza wycofywać się z rynku smartfonów

Nowy znak miał bardziej pasować do XXI wieku, a także zostać przygotowany na zbliżającą się setną rocznicę istnienia studia, która będzie już za dwa lata.

źródło: comicbook.com, naekranie.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.