star disney+

Disney+ wprowadza kolekcję Star z treściami dla starszych widzów

Paweł Pązik Paweł Pązik Rozrywka

Użytkownicy Disney+ poza Stanami Zjednoczonymi zyskają dostęp do sekcji Star, w której znajdą się filmy i seriale skierowane dla starszych odbiorców. Wiążę się to z podwyżką cen za miesięczną subskrypcję serwisu.

Kolekcja Star w Disney+

star disney+

Od 23 lutego 2021 roku użytkownicy Disney+ w Europie, Kanadzie i Australii, oprócz dostępu do kolekcji treści Disney, Pixar, Marvel, Star Wars i National Geographic, zyskają też możliwość oglądania materiałów sekcji Star. Trafią do niej głównie produkcje Disney Television Studios, FX, 20th Century Studios, 20th Television oraz lokalne produkcje z regionów, w których serwis będzie dostępny. W Ameryce Łacińskiej Disney uruchomi oddzielną usługę Star +, w której znajdą się też transmisje i programy sportowe. Star nie pojawi się w Stanach Zjednoczonych. Na tym rynku nadal będzie dostępna marka Hulu, która obecnie posiada już 39 mln subskrybentów. Oryginalne produkcje dla tej platformy będą tworzyć 20th Century Studios i Searchlight. Hulu będzie też pozyskiwać filmy festiwalowe, które zyskają markę Hulu Original Films.

Czytaj też: Nowe filmy i seriale od Disneya. Nie tylko Marvel i „Star Wars”

Nowa sekcja będzie przeznaczona dla dorosłych odbiorców. Dzieci przed niepożądanym dostępem do tych treści będzie chronił kod PIN. W sekcji Star znajdzie się ponad tysiąc filmów, seriali i programów telewizyjnych. Rocznie ma pojawiać się około 50 oryginalnych treści pod marką Star. 23 lutego Disney podniesie też ceny za dostęp do streamingu. Klienci w krajach strefy euro zapłacą za miesiąc subskrypcji 8,99 euro, natomiast w USA (od 26 marca) – 7,99 dol.

Serial w świecie „Obcego” i nowe „Opowieści podręcznej”

Disney zapowiedział też powstanie wielu interesujących produkcji, które zasilą bibliotekę Hulu oraz Star. Bardzo ciekawie zapowiada się serial rozgrywający się w świecie „Obcego”. Jego twórcą będzie Noah Hawley, w którego dorobku są takie produkcje jak „Legion” czy „Fargo”. Jednym z producentów wykonawczych serialu ma być sam Ridley Scott. Dla serwisu Hulu (czyli najpewniej też dla Star na innych rynkach) powstaną:
piąty sezon „Opowieści podręcznej”, cztery nowe sezony sitcomu „U nas w Filadelfii”, „Nine Perfect Strangers”, „The Old Man”, „American Horror Stories”, „Platform”, „Reservation Dogs” i „Y: The Last Man”.

Źródło:  Disney Investor Day 2020

Czytaj też: Kiedy Disney+ wejdzie do Polski? Disney ciągle trzyma nas w niepewności

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy