ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
disney+ polska

Kiedy Disney+ wejdzie do Polski? Disney ciągle trzyma nas w niepewności

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Serwis streamingowy Disney+ w przyszłym roku będzie dostępny dla widzów z Europy Wschodniej. Taką ogólnikową informację podano w trakcie czwartkowej prezentacji dla inwestorów The Walt Disney Company.

Kiedy Disney+ pojawi się w Polsce?

Europa Wschodnia, a więc Polska najpewniej też – tak od wczoraj tłumaczą to sobie fani produkcji tego koncernu. Zamiast rozwiać wątpliwości, Disney tylko je zwiększył. Nie podano też przybliżonej daty startu w tym rejonie świata. Jeżeli sprawdzi się optymistycznych wariant, to co będziemy mogli obejrzeć w Disney+? Bibliotekę serwisu tworzą treści nie tylko Disneya, ale też marek Pixar, Star (treści m.in. Foxa) National Geographic, Marvel czy Star Wars. Platforma będzie dostępna za pośrednictwem przeglądarek internetowych, urządzeń mobilnych, Smart TV oraz konsol. Hitem pierwszych miesięcy działania Disney+ był serial „The Mandalorian” oraz musical „Hamilton”. W przyszłym roku do biblioteki serwisu trafi m.in. kilka seriali należących do Marvel Cinematic Universe, jak „WandaVision”, „Loki” oraz „Falcon i Zimowy żołnierz”, a także produkcje w odcinkach ze świata „Star Wars”. 

Jaka będzie cena za dostęp do Disney+? Tego jeszcze nie wiemy, ale na podstawie stawek, jakie obowiązują w innych krajach, gdzie Disney+ już działa, można przypuszczać, że zapłacimy ok. 25-27 zł za miesiąc lub 250-270 zł za rok. Jeżeli w Polsce będzie dostępna też opcja Star z filmami i serialami dla starszych widzów, to cena będzie wynosić ok. 40 zł

Prawie 87 mln użytkowników w nieco ponad rok

Disney+ działa od 12 listopada 2019 roku. Już pierwszego dnia zdobył 10 mln użytkowników z USA, Kanady i Holandii. Obecnie jest dostępny także m.in. w Australii, Nowej Zelandii, krajach Europy Zachodniej, Japonii oraz w Ameryce Południowej. Według stanu na 2 grudnia serwis miał 86,8 mln użytkowników na całym świecie. 

Czytaj też: NASA zdradza, kto konkretnie może polecieć na Księżyc

Disney+ to kolejny serwis streamingowy o globalnym zasięgu, który będzie dostępny dla widzów z Polski. Od lat możemy oglądać treści Netflixa i Amazon Prime Video. Przed rokiem pojawił się Apple TV+ ze skromną, lecz stale poszerzaną ofertą. W drugiej połowie 2021 roku HBO GO zmieni się w HBO Max, czyli serwis Warner Bros. z bogatą biblioteką treści. 

Źródło: Disney Investor Day 2020

Czytaj też: HBO Max w Polsce w przyszłym roku. „Diuna” i „Matrix 4” trafią do streamingu

Sprawdź najnowsze wpisy