Tomasz Smokowski po trzech latach przerwy znów będzie komentował mecze w Canal+. Dziennikarz nawiązał ze stacją współpracę, w ramach której będzie pracował przy transmisjach ligi francuskiej.

Tomasz Smokowski w Canal+

 

Komentator był związany z Canal+ przez ponad 20 lat do jesieni 2017 roku. Prawie rok później trafił do Polsatu, gdzie prowadził studio i komentował mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Na początku 2020 roku rozstał się ze stacją, ponieważ Polsat wprowadził ograniczenia w działalności dziennikarzy w internecie. Smokowski już wcześniej zapowiedział uruchomienie w serwisie YouTube Kanału Sportowego, który współtworzy wraz z Krzysztofem Stanowskim, Michałem Polem i Mateuszem Borkiem. Ten ostatni także współpracuje od kilku tygodni z Canal+ przy transmisjach z Bundesligi. 

Smokowski będzie w Canal+ komentował w każdej kolejce po jednym meczu francuskiej Ligue1, w której od lat się specjalizuje. Stacja nabyła prawa do pokazywania tych rozgrywek wspólnie z Eleven Sports. Nadawcy będą transmitować ligę francuską do końca sezonu 2023-24. Smokowski zadebiutuje w niedzielę na antenie stacji nSport+ w trakcie relacji z meczu Angers SCO – Olympique Lyon. 

 

Canal+ to jest mój drugi dom – powiedział Smokowski w trakcie rozmowy z Michałem Kołodziejczykiem, dyrektorem sportu w C+, którą opublikowano w mediach społecznościowych stacji. 

Czytaj też: Eleven Sports i Canal+ z prawami do transmisji meczów ligi francuskiej

Sportowe transmisje z anten Canal+ są dostępne m.in. za pośrednictwem oferty satelitarnej, kablowej oraz dzięki usłudze Canal+ telewizja przez internet, która jest dostępna w aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS, telewizory Android TV, Apple TV, dekoderze Canal+ Box 4K oraz na stronie internetowej Ogladaj.canalplus.pl.

Czytaj też: Na rynku pojawił się dekoder Canal+ Box 4K z Android TV

Oprócz zmian personalnych w gronie komentatorów, tej jesieni sporo też się dzieje w kwestii praw do transmisji. Canal+ i Eleven Sports od przyszłego sezonu nie będą już pokazywać ligi niemieckiej, którą przejmie nowy serwis Viaplay. Nadal czekamy na rozstrzygnięcie przetargów na transmisje z ligi hiszpańskiej, a przede wszystkim z Ligi Mistrzów. 

Źródło: Twitter.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik