ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Canal+ Box 4K

Na rynku pojawił się dekoder Canal+ Box 4K z Android TV

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Canal+ wprowadził do oferty dekoder przeznaczony dla użytkowników serwisu Canal+ telewizja przez internet. Urządzenie o nazwie Canal+ Box 4K wspiera technologię 4K HDR i ma system operacyjny Android TV (9.0). 

Dostęp do Canal+, Netflixa i kanałów telewizji naziemnej 

Canal+ Box 4K wyposażono w autorski laucher z serwisem Canal+ telewizja przez internet. Na urządzeniu preinstalowano aplikację Premiery Canal+ z filmami do wypożyczenia oraz aplikację Netflix. Za pośrednictwem systemu Android TV użytkownicy zyskują też dostęp do gier i aplikacji z Google Play. Mogą też obsługiwać dekodera za pomocą smartfona i korzystać z przesyłania treści z wykorzystaniem Google Chromecast. 

Dekoder potrzebuje do działania połączenia z internetem (bezprzewodowo lub kablem). We wnętrzu urządzenia znajdują się: czterordzeniowy procesor, 16 GB pamięci flash, port HDMI i USB, cyfrowe wyjście audio S/PDIF, tuner DVB-T/T2 oraz gniazdo antenowe, które po podpięciu anteny pozwala rozszerzyć listę dostępnych w serwisie kanałów o kanały cyfrowej telewizji naziemnej. Pilot łączy się z dekoderem za pomocą Bluetooth i umożliwia m.in. głosowe wyszukiwanie treści

Dekoder Canal+ Box 4K na razie dostępny tylko bez umowy

Urządzenie jest oferowane na własność za 299 zł. Użytkownik może korzystać z jego funkcji, zasobów i aplikacji nawet wtedy, gdy nie ma wykupionego żadnego pakietu Canal+ telewizji przez internet. Każdy nabywca otrzymuje miesiąc bezpłatnego dostępu do pełnej oferty serwisu. Canal+ zapowiada, że wkrótce mają pojawić się oferty z dekoderem w opcji ze zobowiązaniem. Klienci serwisu Canal+ telewizja przez internet standardowo mogą korzystać z usługi na dwóch ekranach jednocześnie. Posiadacze dekodera zyskują na stałe możliwość korzystania z jednego dodatkowego ekranu. 

W ramach oferty Canal+ telewizja przez internet dostępne są cztery pakiety tematyczne: Film (50 zł), Sport (50 zł), Fun&Info (25 zł) i Kids (10 zł). Poza tym każdy użytkownik zyskuje też dostęp do bezpłatnych treści w ramach pakietu Free. Pakiety można dowolnie dobierać i zmieniać bez długoterminowych zobowiązań. 

Canal+ informuje, że w najbliższych tygodniach do oferty serwisu Canal+ telewizja przez internet zostaną dołączone treści 4K HDR

Źródło: informacja prasowa

Czytaj też: [Recenzja] Play Now TV Box – jak sprawdza się przystawka na Androidzie i oferta Play?

Sprawdź najnowsze wpisy