Ligue 1 wraca do polskiej telewizji. Prawami do transmisji z meczów ligi francuskiej podzielą się Eleven Sports i Canal+. We wtorek obaj nadawcy stracili Bundesligę, którą od przyszłego sezonu będzie można oglądać w nowej platformie Viaplay. 

Wreszcie można oglądać ligę mistrzów świata

 

W 2018 roku reprezentacja Francji zdobyła mistrzostwo świata. W tym samym roku stacja Eleven Sports nie przedłużyła umowy na transmisje z meczów ligi francuskiej. Od tamtej pory żaden nadawca w Polsce nie zdecydował się wykupić praw do pokazywania tych rozgrywek. Sytuacja zmieniła się po wtorkowej informacji, że Eleven i Canal+ od przyszłego sezonu stracą Bundesligę. Nadawcy szybko zapełnili lukę i wykupili pakiet, który umożliwia obu stacjom równoległą transmisję wszystkich meczów. To oznacza, że nadawcy będą mogli w każdej kolejce swobodnie wybierać, ile i które mecze pokażą. Możemy też spodziewać się równoległych transmisji na antenach Eleven Sports i Canal+ oraz meczów dostępnych jedynie w wersji online. Umowa obowiązuje od najbliższej kolejki do końca sezonu 2023/24. Obok transmisji kilku najciekawszych meczów w każdej serii spotkań, obaj nadawcy będą też pokazywać skróty spotkań. 

Transmisje z ligi francuskiej w telewizji i na urządzeniach mobilnych

 

Widzowie Canal+ będą mogli oglądać mecze Ligue 1 za pośrednictwem oferty satelitarnej, kablowej oraz dzięki usłudze Canal+ telewizja przez internet, która jest dostępna w aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS, telewizory Android TV, Apple TV, dekoderze Canal+ Box 4K oraz na stronie internetowej Ogladaj.canalplus.pl. Kanały Eleven Sports można oglądać za pośrednictwem platform satelitarnych, IPTV i w sieciach kablowych, a także w serwisach online oraz na stronie Elevensports.pl.

Czytaj też: Prawa do pokazywania meczów Bundesligi trafiły do nowej platformy

To z pewnością nie koniec informacji dotyczących praw do transmisji sportowych. W najbliższych dniach lub tygodniach powinniśmy dowiedzieć się, kto będzie pokazywał m.in. mecze ligi hiszpańskiej oraz Ligi Mistrzów.

Źródło: informacja prasowa 

Czytaj też: Transmisje z Ligi Mistrzów w streamingu? Gigant chce przejąć prawa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik