Serwis Apple TV+ pokaże film o grze Tetris, który opowiada o kulisach powstania legendarnej gry. W roli głównej wystąpi Taron Egerton („Kingsman”, „Rocketman”).

Film o grze Tetris w Apple TV+

Egerton wciela się w Henka Rogersa, holenderskiego projektanta gier wideo, który jako pierwszy zapewnił sobie prawa do dystrybucji gry Tetris na konsolach, gdzie zdobyła ogromną popularność. Był zaangażowany w spór, który wybuchł w latach 80. dotyczący praw autorskich. 

Scenariusz do filmu napisał Noah Pink (serial „Geniusz”). Prace na planie mają rozpocząć się na początku grudnia w Szkocji. Trwa kompletowanie obsady. Twórcy szukają m.in. odtwórcy roli rosyjskiego inżyniera Aleksieja Pażytnowa, który stworzył grę, a także biznesmenów Roberta i Kevina Maxwellów. Reżyserem filmu będzie Jon S. Baird („Brud”, serial „Vinyl”), a producentem Matthew Vaughn, który ma w swoim dorobku takie filmy jak „Kick-Ass”, „X-Men: Pierwsza klasa” oraz trylogię „Kingsman”. 

Taron Egerton to aktor, który może mówić o sporym pechu. Jego wybitna rola w filmie „Rocketman”, w którym wcielił się w postać Eltona Johna, została pominięta na tegorocznej gali Oscarów. Powód? Rok wcześniej statuetkę za pierwszoplanową rolę męską odebrał Rami Malek, czyli Freddie Mercury z filmu „Bohemian Rhapsody”. Z pewnością występ Egertona nie było gorszy, lecz nie chciano nagradzać rok po roku za role muzyków. „Na pocieszenie” 31-letni aktor został nagrodzony Złotym Globem za rolę w komedii lub musicalu.  

Czytaj też: Gwiazdy „Euforii” i „Tenet” w filmie „Malcolm & Marie” już w lutym w Netflixie

Apple od jakiegoś czasu pozyskuje prawa do kolejnych filmów, które trafią do serwisu streamingowego giganta z Cupertino. Już latem w Apple TV+ pojawił się film „Misja Greuhound” z Tomem Hanksem w roli głównej. Ostatnio Apple pozyskało prawa do nowej produkcji w reżyserii Martina Scorsese „Killers Of The Flower Moon” oraz do „Snow Blind” z Jakiem Gyllenhaalem. Umowy na wyłączność mają z tym serwisem podpisane m.in. firmy producenckie Leonardo DiCaprio, Idrisa Elby i Ridleya Scotta, a także: A24, Imagine Documentaries, Sesame Workshop i Peanuts.

Źródło: Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik