Grudniowy festiwal filmowy w Gdyni odbędzie się w wersji online. Organizatorzy uruchomią specjalną platformę internetową, na której będą dostępne wybrane filmy konkursowe oraz dodatkowe materiały multimedialne. 

Festiwal w Gdyni tylko w sieci

Dyrektor festiwalu Leszek Kopeć wyjaśnia, że z powodu ograniczeń licencyjnych w wersji online nie zostaną pokazane wszystkie filmy z Konkursu Głównego. 

Niektórzy dystrybutorzy są już związani umowami z innymi platformami VOD. Z kolei dystrybutorom tych filmów, które jeszcze nie miały premiery kinowej, zależy, by zachować tradycyjną kolejność, zgodnie z którą najpierw są pokazy na wielkim ekranie, a dopiero później inne formy dystrybucji. My, jako organizatorzy festiwalu, nie dysponujemy prawami do filmów konkursowych.

Pokazy filmowe online na platformie festiwalowej będą się odbywać w wirtualnych salach kinowych zgodnie z ustalonym harmonogramem projekcji. W takiej formie widzowie będą mogli też oglądać konferencje prasowe z udziałem twórców, debaty, spotkania, webinary itp. Wkrótce poznamy pełny program festiwalu.

Czytaj też: Kina i inne instytucje kultury ponownie zamknięte z powodu pandemii

Liczba akredytacji, uprawniających do korzystania z platformy online, będzie ograniczona. Ich sprzedaż ruszy 15 listopada. Transmisję z uroczystości wręczenia nagród będzie można oglądać na jednym z kanałów TVP oraz na platformie festiwalowej. 

Czytaj też: Kino samochodowe we Wrocławiu i nie tylko, czyli oglądanie filmów w czasie pandemii

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 8-12 grudnia. W Konkursie Głównym weźmie udział 14 filmów: „25 lat niewinności” (reżyseria Jan Holoubek), „Amatorzy” (Iwona Siekierzyńska), „Bliscy” (Grzegorz Jaroszuk), „Jak najdalej stąd” (Piotr Domalewski), „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” (Maciej Kawulski), „Magnezja” (Maciej Bochniak), „Mistrz” (Maciej Barczewski), „Sala samobójców. Hejter” (Jan Komasa), „Sweat” (Magnus von Horn), „Śniegu już nigdy nie będzie” (Małgorzata Szumowska we współpracy z Michałem Englertem), „Tarapaty 2” (Marta Karwowska), „Zabij to i wyjedź z tego miasta” (Mariusz Wilczyński), „Zieja” (Robert Gliński), „Żużel” (Dorota Kędzierzawska). 

Źródło: informacja prasowa

Czytaj też: Transmisje z Ligi Mistrzów w streamingu? Gigant chce przejąć prawa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik