Gollum w filmie Władca pierścieni

Będzie nowy Władca Pierścieni. Film ma już swój tytuł

2 minuty czytania
Komentarze

Fani prozy J.R.R. Tolkiena mogą już zacierać ręce. Pojawi się nowy Władca Pierścieni, a jego reżyserią zajmie się Andy Serkis, który w poprzednich produkcjach wcielał się w rolę Golluma. I to wokół tej postaci najprawdopodobniej będzie działa się cała akcja nowego filmu, który w kinach powinien pojawić się w 2026 roku.

Nowy Władca Pierścieni. The Hunt for Gollum

Postać Golluma, która pojawiła się w filmie Władca Pierścieni
Fot. Warner Bros. / materiały prasowe

Filmowe uniwersum Władcy Pierścieni będzie się rozrastać. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów produkcji w reżyserii Petera Jacksona, który przy nowych filmach ma zajmować stanowisko producenta. Kolejny film nazywał się będzie The Hunt for Gollum (Polowanie na Golluma), co już samo w sobie trochę tłumaczy, o czym może opowiadać.

To jednak jedyne szczegóły produkcji, które znane są na ten moment, a przynajmniej jeżeli chodzi o fabułę. To mniej, niż wiadomo o Władcy Pierścieni: Wojna Rohirrimów, ale zawsze coś. Andy Serkis wcieli się w Golluma, a także zajmie reżyserią nowego filmu.

Takkkkkk, Skarbie. Nadszedł czas, aby ponownie wyruszyć w nieznane z moimi drogimi przyjaciółmi, niezwykłymi i niezrównanymi strażnikami Śródziemia, Peterem, Franem i Filipą. Z Mikiem i Pam, a także zespołem Warner Bros. na szlaku, razem z WETĄ i naszą rodziną filmowców z Nowej Zelandii, jest po prostu aż zbyt smakowicie…

Andy Serkis dla Variety, tłumaczenie redakcja

Kiedy nowy Władca Pierścieni?

Kadr z filmu Władca Pierścieni. Grupa fantastycznych postaci stojących razem w leśnym otoczeniu, w tym czterech hobbitów, człowiek z laską, czarodziej z białą brodą, elf z bladymi włosami, człowiek w zbroi oraz krasnolud z rudej brody.
Fot. Warner Bros. / materiały prasowe

Przybliżona data premiery The Hunt For Gollum to 2026 rok, więc można powiedzieć, że to całkiem niedaleka przyszłość. Za scenariusz będą odpowiedzialni Fran Walsh, Philippa Boyens oraz Phoebe Gittins i Arty Papageorgiou.

Teraz można tylko czekać na kolejne szczegóły nowej produkcji i liczyć na to, że ta zostanie ciepło przyjęta przez fanów. Przypomnijmy, że oryginalną trylogię w reżyserii Jacksona można obejrzeć w streamingu m.in. na HBO Max i Amazon Prime Video. Warto więc sprawdzić cenę HBO Max i przypomnieć sobie kultowe już filmy.

Zachęcamy wszystkich miłośników science fiction do przeczytania naszego przewodnika, w którym przedstawiamy najlepsze seriale o tematyce postapokaliptycznej.

Źródło: Variety. Zdjęcie otwierające: Warner Bros. / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw