transmisje z ligi mistrzów

Transmisje z Ligi Mistrzów w streamingu? Gigant chce przejąć prawa

Paweł Pązik Paweł Pązik Rozrywka

Obecny sezon jest ostatnim, w którym transmisje z Ligi Mistrzów pokazywane są na kanałach Polsatu. Nadal nie wiemy, czy od następnego zmieni się nadawca tych rozgrywek na polskim rynku. Jeszcze do niedawna faworytem wydawał się Canal+, ale dziennikarz sportowy Mateusz Borek poinformował, że do gry może wejść jeden z działających globalnie serwisów streamingowych.

Gdzie obejrzymy transmisje z Ligi Mistrzów?

Polsat pozyskał pakiet praw do pokazywania piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy do końca sezonu 2020/2021. Według nieoficjalnych szacunków prawa do piłkarskich transmisji kosztowały ok. 100-110 mln euro. Telewizja NC+ kilka lat wcześniej zapłaciła za nie ok. 90 mln euro. Ciągle czekamy na nowe rozdanie praw na sezony od 2021/2022 do 2023/2024. Negocjacje utrudnia pandemia koronawirusa. Stacje telewizyjne poniosły ogromne straty i dokładnie oglądają każdy grosz. Zwłaszcza że Liga Mistrzów jest specyficznym produktem. Zwykle jeden mecz w tygodniu jest dostępny w otwartej telewizji. Faza grupowa nie cieszy się wielką popularnością, a kibiców elektryzuje głównie faza pucharowa. 

Czytaj też: Polsat stawia na siatkówkę. Piłkarska Liga Mistrzów trafi do innego nadawcy?

Naturalnymi kandydatami do walki o prawa jeszcze kilka tygodni temu wydawali się Polsat i Canal+. Dotychczasowy nadawca może już nie wyłożyć tak dużej sumy, jak trzy lata temu. Tym bardziej że Polsat zainwestował ostatnio 422 mln zł w portal internetowy Interia.pl. Natomiast Canal+ szybko uporał się z przedłużeniem praw do pokazania Ekstraklasy i nie musiał się przy tym licytować. Stacja może więc spróbować odzyskać prestiżową Ligę Mistrzów. 

Lewandowski, Messi i Ronaldo w Amazon Prime Video?

Okazuje się jednak, że może pojawi się trzeci i do tego bardzo silny gracz. Dziennikarz sportowy Mateusz Borek napisał w poniedziałkowym felietonie dla „Przeglądu Sportowego”, że prawa do pokazywania Ligi Mistrzów w Polsce może nabyć Amazon Prime Video

Kilkanaście dni temu środowisko telewizji sportowych obiegła plotka, że za kilka miesięcy z przytupem do Polski wejdzie amerykańska platforma Amazon, która ma ochotę kupić prawa do pokazywania Ligi Mistrzów, a także Bundesligi. Na razie wszystko jest owiane tajemnicą i tak naprawdę do końca nie wiadomo, czy ta historia się zmaterializuje.

Serwis Amazon Prime Video nabył prawa do pokazywania Ligi Mistrzów m.in. w Niemczech, gdzie od sezonu 2021/2022 będzie transmitować wtorkowe spotkania. Środowe transmisje będą dostępne w serwisie DAZN, który z początkiem grudnia rozpoczyna światową ekspansję. Na nowych rynkach na początku będzie pokazywać jedynie walki bokserskie, ale już w 2021 roku mają się pojawić też transmisje z innych dyscyplin. Być może możliwe jest powtórzenie w Polsce scenariusza z Niemiec?

Źródło: „Przegląd Sportowy”

Czytaj też: DAZN wkrótce w Polsce. Znamy cenę miesięcznej subskrypcji

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy