Wielka Brytania od czwartku wprowadza całkowity lockdown. Mimo to zdjęcia do filmu „The Batman”, serialu „Wiedźmin” i innych produkcji realizowanych na Wyspach będą kontynuowane.

„The Batman” napotyka przeszkody, ale zdjęcia nie będą przerwane

Brytyjski minister kultury, mediów i sportu Oliver Dowden napisał w mediach społecznościowych, że wprowadzane od czwartku ograniczenia oznaczają, że każdy, kto ma taką możliwość, powinien pracować z domu. Pozostali mogą normalnie dojeżdżać do pracy i dotyczy to m.in. branży filmowej, telewizyjnej, telekomunikacyjnej i rozgrywek sportowych, które odbywają się bez udziału publiczności. 

Czytaj też: Transmisje z Ligi Mistrzów w streamingu? Gigant chce przejąć prawa

Wśród filmów, które aktualnie powstają w Wielkiej Brytanii, jest „The Batman” w reżyserii Matta Reevesa. Produkcja miała już różne problemy spowodowane przez pandemię koronawirusa. W połowie marca zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu realizacji filmu zdjęcia przerwano na pięć i pół miesiąca. Wznowiono je na początku września, ale wkrótce potem pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa miał odtwórca głównej roli Robert Pattinson. Pandemia spowodowała też opóźnienie premiery filmu. Zamiast 1 października 2021 roku ma trafić na ekrany kin 4 marca 2022 roku

Wiedźmin spakował manatki, ale z Anglii nie wyjeżdża

W październiku zdjęcia do drugiego sezonu „Wiedźmina” realizowano w północno-zachodniej Anglii. We wtorek odtwórca głównej roli Henry Cavill poinformował na Instagramie, że ekipa przenosi się na południe kraju. Zdjęcia nie zostaną przerwane i w najbliższy tygodniach będą realizowane w studiu. Prace na planie drugiego sezonu hitu Netflixa ruszyły wiosną, ale przerwała je pandemia koronawirusa. Wznowiono je w połowie sierpnia i mają potrwać do lutego. Kolejne kilka miesięcy zajmie postprodukcja. Drugi sezon serialu „Wiedźmin” ma pojawić się w bibliotece Netflixa pod koniec przyszłego roku. Zobaczymy w nim m.in., jak Geralt z Rivii, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę do swojego domu w Kaer Morhen. 

Źródło: Movieweb.com, Instagram.com

Czytaj też: Do sieci trafił polski zwiastun serialu Disney+ „WandaVision”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik