ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Matrix 4" fabuła

Aktor zapewnia, że fabuła filmu „Matrix 4” spodoba się widzom

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Jaka będzie fabuła filmu „Matrix 4”? Na razie jest to owiane tajemnicą. Aktorzy z obsady dzielą się swoimi wrażeniami po przeczytaniu scenariusza i rozmowach z reżyserką. Znany z serialu „Watchmen” Yahya Abdul-Mateen II zapewnia, że film „naprawdę spodoba się ludziom”. 

Lana Wachowska zamiast obsady stworzyła rodzinę, która wspólnie pracuje nad filmem

Yahya Abdul-Mateen II wystąpi w czwartej części „Matrixa”, ale nie wiadomo w jakiej roli. Twórcy nie zdradzają choćby strzępków historii, którą chcą opowiedzieć. Aktor w rozmowie z serwisem Collider zapewnił, że fani „Matrixa” otrzymają coś, na co warto czekać.

Po przeczytaniu scenariusza powiedziałem: „Wow, ludziom naprawdę to się spodoba”. Widzowie będą zadowoleni. Jest to coś innego, ale zarazem to samo jednocześnie. To bardzo inteligentna mieszanka tego, co chcemy i czego możemy nawet nie wiedzieć, że chcemy. 

Yahya Abdul-Mateen II dodał też, że jego pierwszego spotkania ze współscenarzystką Laną Wachowski nie można nazwać przesłuchaniem do roli. 

Chodziło jej o to, abyśmy mogli się nawzajem dobrze poznać. Chciała dowiedzieć się o mnie i o tym, jakim jestem aktorem. Nie była zainteresowana stworzeniem obsady, lecz rodziny. Miałem szczęście, że zostałem do niej przyjęty. Jestem w Berlinie z tą ekipą i razem tworzymy coś wyjątkowego, z czego jestem dumny. 

Fabuła „Matrix 4” chwalona przez obsadę, ale nadal nie znamy choćby zarysu historii

Przed kilkoma dniami na temat scenariusza  wypowiedział się Keanu Reeves, czyli filmowy Neo. W rozmowie z BBC zapewniał, że Lana Wachowski napisała „piękny i inspirujący scenariusz opowiadający historię miłosną”. Zapewnił, że w filmie pojawią się widowiskowe sceny akcji i ma on być „wezwaniem do przebudzenia”, ale aktor nie powiedział nic więcej na ten temat. Zdementował też pogłoski, że akcja filmu będzie toczyć się w przeszłości. „Nie, nie – żadnych powrotów do przeszłości” – powiedział Reeves. 

Czytaj też: Tom Cruise i Doug Liman w przyszłym roku polecą w kosmos

W obsadzie filmu „Matrix 4” znaleźli się też m.in. Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett-Smith, Jessica Henwick, Neil Patrick Harris, Jonathan Groff oraz Priyanka Chopra. Zabraknie za to postaci Agenta Smitha, bo grający go dotychczas Hugo Weaving ma inne zobowiązania w terminie zdjęć do „Matrixa 4”. Nie będzie też Laurence’a Fishburne’a, którego nie zaproszono do pracy przy realizacji tego filmu. Premiera nowej części „Matrixa” ma odbyć się 1 kwietnia 2022 roku.  

Źródło: Comicbook.com, Collider.com

Sprawdź najnowsze wpisy