ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Keanu Reeves "Matrix 4"

„Matrix 4” będzie rozgrywał się w przeszłości? Keanu Reeves wyjaśnia

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Keanu Reeves, który obecnie pracuje na planie filmu „Matrix 4”, opowiedział w wywiadzie dla BBC o tym, czego możemy spodziewać się po tej produkcji.

„Matfix 4” to będzie inspirująca historia miłosna – zapewnia Keanu Reeves

 

Kanadyjski aktor był gościem programu „One Show” w BBC. W trakcie rozmowy padły pytania o kolejną część „Matrixa”, która obecnie jest na etapie realizacji zdjęć w Berlinie. Właśnie ze stolicy Niemiec Reeves połączył się za pośrednictwem wideokonferencji z brytyjskim studiem. Odtwórca roli Neo powiedział, że Lana Wachowski napisała „piękny i inspirujący scenariusz opowiadający historię miłosną. Zapewnił też, że w filmie pojawią się widowiskowe sceny akcji i ma on być „wezwaniem do przebudzenia”, ale aktor nie powiedział nic więcej na ten temat. 

Nie będzie młodego Morfeusza

Keanu Reeves został też zapytany, czy „Matrix 4” będzie prequelem wydarzeń znanych z trylogii. „Nie, nie – żadnych powrotów do przeszłości” – zapewnił aktor. Rozwiał tym samym wątpliwości wielu fanów, którzy sugerowali, że Yahya Abdul-Mateen II wystąpi w roli młodego Morfeusza. Dotychczasowy odtwórca tej roli Laurence Fishburne nie pojawił się w obsadzie.„Nie zostałem zaproszony. Może to sprawi, że napiszę kolejną sztukę. Życzę im wszystkiego najlepszego, mam nadzieję, że to będzie wspaniały film” – powiedział Fishburne w jednym z wywiadów. 

Czytaj też: „Matrix 4” powstaje już bez zakłóceń, Keanu Reeves chwali realizację filmu

W obsadzie filmu „Matrix 4” znaleźli się m.in. Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett-Smith, Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Neil Patrick Harris, Jonathan Groff oraz Priyanka Chopra. W nowej części zabraknie postaci Agenta Smitha, bo grający go dotychczas Hugo Weaving ma inne zobowiązania w terminie zdjęć do „Matrixa 4. 

Czytaj też: Keanu Reeves powróci jako John Wick. Będą dwa nowe filmy z tej serii

Prace na planie filmu rozpoczęły się w lutym w San Francisco. W połowie marca ekipa realizacyjna przeniosła się do Berlina, ale zdjęcia pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Twórcy i aktorzy wrócili do Niemiec pod koniec czerwca i od tamtej pory wszystko przebiega bez zakłóceń. Przerwa w zdjęciach spowodowana wybuchem pandemii sprawiła, że premierę filmu przesunięto z 21 maja 2021 na 1 kwietnia 2022 roku.

Źródło: Yahoo.com

Sprawdź najnowsze wpisy