ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Matrix 4" Keanu Reeves

„Matrix 4” powstaje już bez zakłóceń, Keanu Reeves chwali realizację filmu

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Co słychać na planie filmu „Matrix 4”? Keanu Reeves zapewnia, że twórcy bardzo dobrze sobie radzą z realizacją produkcji w czasie pandemii.

Koronawirus przerwał zdjęcia, ale ekipa wróciła na plan w Berlinie 

 

Zdjęcia do czwartej części „Matrixa” rozpoczęły się w lutym w San Francisco. W połowie marca ekipa realizacyjna przeniosła się do Berlina, ale na planie nie zdążył nawet paść pierwszy klaps. Zdjęcia pokrzyżował wybuch pandemii koronawirusa. Producenci podpisali z aktorami aneksy do kontraktów, dzięki którym obsada miała być w gotowości przez kilka kolejnych tygodni. Ostatecznie twórcy i aktorzy wrócili do Berlina pod koniec czerwca.

Keanu Reeves zadowolony z zasad na planie filmu „Matrix 4”

Keanu Reeves w rozmowie z agencją Associated Press opowiedział o pracy na planie w stolicy Niemiec. Filmowy Neo pochwalił wszystkie osoby zaangażowane w projekt, że wspólnymi siłami realizują film i pokazali „ducha show-biznesu”. Aktor podkreślił, że zasady bezpieczeństwa na planie są przemyślane i skutecznie przestrzegane, a cykl kręcenia kolejnych ujęć nie został zakłócony. Reeves powiedział:

„Wszyscy kochają ten projekt. Ludzie w show-biznesie są najlepsi. Wiemy, jak radzić sobie w takich sytuacjach, podejmować szybkie decyzje i działać razem”

„Matrix 4” – kiedy premiera, jaka obsada?

Przerwa w zdjęciach spowodowana wybuchem pandemii sprawiła, że premiera filmu została przesunięta z 21 maja 2021 na 1 kwietnia 2022 roku. „Matrix 4”, podobnie jak poprzednie części, będzie produkcją pełną efektów specjalnych, dlatego postprodukcja zajmie kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. Oprócz Keanu Reevesa do obsady wraca Carrie-Anne Moss, czyli filmowa Trinity. Z postaci znanych z poprzednich części zabranie Agenta Smitha (aktor Hugo Weaving ma inne zobowiązania) i prawdopodobnie Morfeusza, bo Laurence Fishburne nie pojawia się w żadnych zapowiedziach dotyczących obsady. Wśród nowych nazwisk na liście płac znalazł się m.in. Neil Patrick Harris, czyli Barney z serialu „Jak poznałem waszą matkę”.

Czytaj też: Keanu Reeves powróci jako John Wick. Będą dwa nowe filmy z tej serii

Pierwsze trzy części filmu – „Matrix” (1999 rok), „Matrix Reaktywacja” i „Matrix Rewolucje” (oba 2003 rok) – nakręcili wspólnie bracia Larry i Andy Wachowski. Obaj kilka lat temu poddali się korekcji płci i Larry stał się Laną, a Andy – Lilly. Rodzeństwo nie wróciło jednak na plan „Matrixa” w duecie – nad czwartą częścią pracuje tylko Lana. Keanu Reeves zdradził, że zdecydował się ponownie zagrać Neo, bo „Lana napisała piękny scenariusz i wspaniałą historię, która do niego przemówiła”. 

Sprawdź najnowsze wpisy