ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Matrix 4" Morfeusz

„Matrix 4” bez Morfeusza? Laurence Fishburne nie zagra, ale opcji jest kilka

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Trwają zdjęcia do filmu „Matrix 4”. W obsadzie brak Laurence’a Fishburne’a, który wcielał się w Morfeusza w poprzednich częściach. Aktor wyjaśnił w wywiadzie, dlaczego nie zobaczymy go już w tej roli.

„Matrix 4” – Morfeusz nie dostał wyboru

Keanu Reeves wraca jako Neo, Carrie-Anne Moss ponownie zobaczymy w roli Trinity. Zabraknie Agenta Smitha, bo grający go dotychczas Hugo Weaving ma inne zobowiązania w terminie zdjęć do „Matrixa 4”. A co z Morfeuszem, którego grał Laurence Fishburne? Do tej pory jego nazwisko nie pojawiało się w doniesieniach dotyczących obsady „Matrixa 4”. Aktor został o to zapytany w rozmowie z „New York Magazine”. Odpowiedział:

„Nie zostałem zaproszony. Może to sprawi, że napiszę kolejną sztukę. Życzę im wszystkiego najlepszego, mam nadzieję, że to będzie wspaniały film”.

Fisburne o swoich występach w trzech poprzednich częściach „Matrixa” mówi:

„Jest to prawdopodobnie rola, z której będę najlepiej zapamiętany, co jest świetne, ale co jeszcze lepsze: nie jest to jedyna rzecz, za którą będę zapamiętany”.

A może inny aktor wcieli się w Morfeusza?

Serwis TheWrap.com sugeruje, że brak Morfeusza w czwartej części można tłumaczyć śmiercią tej postaci w grze „Matrix Online”, którą twórcy filmu uznają za kontynuację trylogii. Pojawiają się też spekulacje, że śmierć Morfeusza została sfałszowana i bohater jednak się pojawi. Jeszcze inne plotki pozwalają przypuszczać, że w czwartej części pojawi się młody Morfeusz, grany przez innego aktora. Miałby  się w niego wcielić Yahya Abdul-Mateen II, który jest w obsadzie „Matrixa 4”. 

Na wyjaśnienie tych wszystkich zagadek poczekamy jeszcze ponad półtora roku. Premiera filmu zaplanowana jest na 1 kwietnia 2022 roku. Początkowo „Matrix 4” miał wejść na ekrany kin w maju 2021 roku, ale na przeszkodzie stanął koronawirus. W połowie marca na ponad trzy miesiące przerwano zdjęcia. Obecnie ekipa pracuje na planie w Berlinie. 

Źródło: TheWrap.com

Czytaj też: Nowe filmy i sezony seriali mogą mieć spore opóźnienia. Powód znacie

Sprawdź najnowsze wpisy