ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Keanu Reeves filmy

Keanu Reeves powróci jako John Wick. Będą dwa nowe filmy z tej serii

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Wiecznie młody Keanu Reeves nie ma dość postaci Johna Wicka. Dwa kolejne filmy z tej serii będą kręcone w przyszłym roku.

„John Wick 4” – kiedy premiera?

John Feltheimer, dyrektor generalny studia Lionsgate, zdradził w czwartek, że trwają prace nad przygotowaniem scenariuszy do dwóch kolejnych części filmów akcji z serii „John Wick”. „John Wick 4” ma trafić na ekrany kin w Memorial Day, czyli 27 maja 2022 roku. „Mamy nadzieję, że nakręcimy jednocześnie oba filmy, kiedy Keanu Reeves będzie dostępny na początku przyszłego roku” – powiedział Feltheimer.

Filmy z serii „John Wick” to mnóstwo akcji i oczywiście Keanu Reeves

Studio Lionsgate po sukcesie pierwszych trzech części poszło za ciosem. Trudno się dziwić – cała trylogia zarobiła w kinach 584,2 mln dol., z czego tylko „trójka” zgarnęła ponad 326 mln dol. Pierwsza część opowiadała o płatnym zabójcy, który dla miłości wycofał się z biznesu. Gdy po śmierci jego żony odebrano mu ostatnią pamiątkę po ukochanej, John Wick postanowił się zemścić. Wszystkie filmy z serii obfitują w efektowne sceny akcji. Każda z części została też wysoko oceniona przez krytyków. W serwisie RottenTomatoes.com poszczególne filmy mają blisko 90 proc. pozytywnych recenzji. Te produkcje okazały się też ważne dla Keanu Reevesa, który dzięki nim przypomniał się światowej widowni. Obecnie popularny aktor pracuje na planie czwartej części filmu „Matrix”. Reeves powróci na ekrany kin w roli Neo na wiosnę 2022 roku. 

Przeczytaj też: Reżyser „Mission: Impossible 7” wyjaśnia, co czeka Most Pilchowicki

Będzie serial w świecie Johna Wicka

Oprócz łącznie pięciu części kinowej serii z postacią Johna Wicka ma powstać też serial „The Continental” oraz filmowy spin-off.  Serial będzie kręcony dla telewizji Starz i prawdopodobnie będzie przedstawiał wydarzenia sprzed pierwszej części filmu. Ma on pojawić się po premierze czwartej części „Johna Wicka”. Nie wiadomo, czy Keanu Reeves wystąpi w serialu. Natomiast film „Ballerina” ma opowiadać o tytułowej zabójczyni, która pojawiła się w „John Wick 3”. 

Źródło: Deadline.com

Sprawdź najnowsze wpisy