Do sieci trafił finałowy zwiastun serialu „Ratched”. Netflix zapowiedział też premierę filmu „Rebeka” z Armie’em Hammerem i Lily James. 

Siostra Ratched z „Lotu nad kukułczym gniazdem” powraca

Już 18 września do biblioteki serwisu Netflix trafi osiem odcinków serialu „Ratched”. Produkcja inspirowana jest postacią pielęgniarki z filmu „Lot nad kukułczym gniazdem” Milosa Formana. Ekranizacja książki Kena Kesey’a zdobyła pięć Oscarów, w tym za pierwszoplanową rolę Louise Fletcher, która wcieliła się właśnie w siostrę Mildred Ratched. Serial pokaże jej losy od momentu, gdy kobieta przybyła do Północnej Karoliny w poszukiwaniu pracy. Znajduje ją jako pielęgniarka w szpitalu psychiatrycznym, w którym przeprowadzane są eksperymenty na ludzkim umyśle. W ambitnej i rzetelnej siostrze z czasem budzi się mroczna strona. Netflix pokazał dziś finałowy zwiastun „Ratched”.

W rolach głównych w serialu wystąpili: Sarah Paulson (Mildred Ratched), Cynthia Nixon (Gwendolyn Briggs), Judy Davis (siostra Betsy Bucket), Sharon Stone (Lenore Osgood), Jon Jon Briones (doktor Richard Hanover), Finn Wittrock (Edmund Tolleson), Charlie Carver (Huck), Alice Englert (Dolly), Amanda Plummer (Louise), Corey Stoll (Charles Wainwright), Sophie Okonedo (Charlotte) i Vincent D’Onofrio (gubernator George Wilburn). Jednym z twórców „Ratched” jest Ryan Murphy, który odpowiada m.in. za „Glee” oraz serie „American Crime Story” oraz „American Horror Story”. 

Nowa ekranizacja „Rebeki” od Netflixa. Pierwszą nakręcił Alfred Hitchcock

Netflix zaprezentował też zwiastun i plakat do filmu „Rebeka”. Produkcja w reżyserii Bena Wheatleya („High-Rise”, „Free Fire”) trafi do biblioteki serwisu 21 października. Scenariusz oparty jest na powieści Daphne du Maunier pod tym samym tytułem. Jej pierwszą ekranizację nakręcił sam Alfred Hitchcock. Film z 1940 roku otrzymał dwa Oscary – dla najlepszego filmu roku i za najlepsze zdjęcia.

„Rebeka” to opowieść o młodej kobiecie, która po ślubie z przystojnym wdowcem przybywa do jego posiadłości na wybrzeżu Anglii. Tam próbuje zacząć nowe życie, ale musi zmierzyć się z byciem w cieniu wspomnień o Rebece, pierwszej żonie swojego ukochanego. W rolach głównych wystąpią Armie Hammer („Tamte dni, tamte noce”), Lily James („Baby Driver”) i Kristin Scott Thomas („Angielski pacjent”). 

Czytaj też: Reklamy i sport na Netflixie? Szef serwisu mówił w wywiadzie, czy to możliwe

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik