Operator kablowy Vectra planuje uruchomienie „elastycznej platformy”, która za pośrednictwem ekosystemu Android ma dać użytkownikom dostęp do tysięcy usług wideo i gier. 

Vectra ma pomysł na domową rozrywkę: Android TV połączony z telewizją cyfrową 

Vectra od maja prowadziła testy nowej usługi. W komunikacie prasowym określono ją jako „elastyczną platformę”, która ma łączyć „najlepsze cechy telewizji cyfrowej, TV Online oraz multimedialnych urządzeń Android TV”. Rozwiązanie ma być w całości oparte o transmisję IP. Dzięki niemu użytkownicy zyskają dostęp do tysięcy usług wideo i gier, które mogą być pokazywanie na wszystkich telewizorach i innych urządzeniach wyposażonych w ekrany oraz możliwość korzystania z serwisów streamingowych. 

Czytaj też: Mateusz Borek będzie komentował mecze i prowadził studio w TVP

Operator obecnie zbiera informacje zwrotne od użytkowników z Poznania, Trójmiasta i Lublina. Przez kilka tygodni wybrani klienci Vectry testowali urządzenie, które jest certyfikowanym przez Google set-top boxem z systemem Android. Sprzęt umożliwia m.in. korzystanie z rozwiązań znanych ze smartfonów, czyli np. asystenta głosowego czy obsługę gier i aplikacji. Tomasz Żurański, prezes zarządu spółki Vectra wyjaśnia:

(…) uważamy, że operator nie powinien podejmować decyzji za swoich klientów. Naszą rolą jest zapewnienie klientom najwygodniejszych rozwiązań, dzięki którym będą mogli swobodnie decydować, w jaki sposób korzystać z ogólnie pojętych usług rozrywkowych. Uważamy, że przyszłość leży właśnie w synergii – usług telekomunikacyjnych, telewizyjnych, usług wideo czy gamingowych. Takie możliwości daje Android TV, a dzięki jego integracji z telewizją cyfrową otrzymamy najnowocześniejszą platformę home entertainment na rynku.

Nowa platforma ma też pozwolić na korzystanie z dotychczas oferowanych i nowych usług Vectry, takich jak: 

– kanały linearne i zaawansowane EPG, wraz z możliwością wyszukiwania wideo w oparciu o preferencje i indywidualny gust,

– funkcja CATCH UP – pozwalająca na powrót do programów, które przegapiliśmy,

– funkcja START OVER – oglądanie od początku programu, który już się rozpoczął,

–  bogata biblioteka VOD,

–  MULTISCREEN – dostęp do treści na różnych urządzeniach,

– dostęp do największych platform streamingowych, w tym filmowych i sportowych,

– dostęp do platform gamingowych.

Od września czwarty kanał w 4K w ofercie Vectry

W najbliższych dniach do oferty Vectry dołączy Insight TV – czwarty kanał w jakości 4K, po Eleven Sports 1 4K, Ultra TV 4K i FunBox UHD. Poza tym operator umożliwia dostęp do filmów i seriali w ultra wysokiej rozdzielczości w usłudze Vectra VOD

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik