Mateusz Borek rozszerza współpracę z TVP. Były dziennikarz sportowy Polsatu będzie prowadzącym studio przedmeczowe i komentatorem piłkarskim. 

„Przychodzę z pokorą” – Mateusz Borek w TVP na razie nie zastąpi Szpakowskiego

 

Dziennikarz pojawił się podczas czwartkowej prezentacji jesiennej ramówki Telewizji Polskiej. Jego wypowiedź cytuje strona internetowa TVP Sport:

Przychodzę tutaj z pokorą i świadomością, gdzie jest moje miejsce. Do każdego domu, gdy wchodzę jako gość, to z szacunkiem do gospodarza. Wierzę, że przez moje doświadczenie dam trochę świeżości, innego spojrzenia na pewne sprawy i show, o czym rozmawiałem z szefem.

Jako „gospodarza” Borek miał najpewniej na myśli Dariusza Szpakowskiego, od kilkudziesięciu lat (z małą przerwą) głównego komentatora piłkarskiego TVP. Obaj dziennikarze współpracowali przy tworzeniu programu „Misja futbol”. Wypowiedź Borka może oznaczać, że nadal Szpakowski będzie głównym komentatorem TVP i to jego głos będzie można usłyszeć przy okazji meczów reprezentacji Polski czy Ligi Mistrzów. 

Czytaj też: Radosław Majdan na stałe w Canal+ jako ekspert i komentator piłkarski

Borek na antenie TVP po raz pierwszy pojawił się 22 sierpnia. Prowadził wówczas studio przed walką bokserską. Na komentatorskim stanowisku zadebiutuje 3 września przy obsłudze meczu Niemcy-Hiszpania w Lidze Narodów UEFA. Cztery dni później poprowadzi studio przed meczem Bośnia i Hercegowina – Polska. Borek ma też w TVP komentować mecze piłkarskiej Ekstraklasy. 

Odszedł z Polsatu i został freelancerem

Mateusz Borek przez lata był głównym komentatorem Polsatu. Gdy jednak założył z grupą dziennikarzy Kanał Sportowy w serwisie YouTube, to jego dotychczasowy pracodawca postawił mu ultimatum: albo praca w Polsacie, albo Kanał Sportowy. Borek wybrał to drugie i stacja go zwolniła. Jak przyznał w jednym z programów, wypowiedzenie wysłano mu pocztą. W czerwcu skomentował dwa mecze Pucharu Niemiec dla Eurosportu. W połowie sierpnia Canal+ poinformował, że Borek będzie w najbliższym sezonie Bundesligi komentował jeden mecz w tygodniu tych rozgrywek. Dziennikarz podkreślił wówczas, że nie wyklucza też współpracy z innymi nadawcami. Z Canal+ był już związany przed przejściem do Polsatu w latach 90. 

Źródło: Sport.tvp.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik