Według nowego raportu firma Apple potencjalnie pracuje nad własną wyszukiwarką internetową. Podejrzenia te wynikają z faktu, iż firma rozszerza wyniki wyszukiwania Siri i Spotlight. Ponieważ Apple ma już wyszukiwarkę, która wzmacnia wyszukiwanie Siri i Spotlight, firma może odejść od ustaleń z Google. To oznacza, że wyszukiwarka z logiem jabłka może z czasem stać się tą domyślną na iPhone i iPadzie. To natomiast byłby poważny cios w interesy Google.

Wyszukiwarka internetowa Apple

Wyszukiwarka internetowa Apple

Argumenty przedstawione przez Jona Henshaw w czwartek rano w CoyWolf sugerują, że nie jest już jasne, czy Siri Suggestions korzysta z Google. Co więcej, wygląda na to, że Spotlight Search, zamiast szukać wyników w alternatywnych wyszukiwarkach, robi to na własną rękę. Raport sugeruje ponadto, że Apple intensywnie inwestuje w dziedziny związane z wyszukiwaniem. Najnowsze oferty pracy w firmie dotyczą inżynierów związanych tą właśnie dziedziną. Prawdopodobnie ze względu na COVID-19, oferty pracy w tym obszarze się zmniejszyły. Możliwe, że dzięki pandemii plany giganta zostaną nieco odwleczone w czasie. To by oznaczało, że działa ona w tej kwestii na korzyść Google.

Zobacz też:LG PuriCare, czyli przenośny odświeżacz powietrza i maseczka w jednym

Dodatkowo w czerwcu dokonano aktualizacji strony Applebot dla programistów internetowych. Henshaw sugeruje, że zmiany obejmowały technikę weryfikacji źródła ruchu z Applebota. Firma podała również szczegóły rozróżnienia między wyszukiwaniem za pomocą urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Wspomniał on również, że web crawler Applebota był ostatnio zajęty. Jednak to wciąż nie sugeruje, że Apple jest wystarczająco blisko, aby uruchomić własną wyszukiwarkę. Pamiętajmy przy tym, że Google płaci Apple miliardy dolarów rocznie za to, że jest domyślną wyszukiwarką w iPhone. Producent musiałby więc zrezygnować z istnej fortuny, która zyskuje niejako przy okazji. Dlatego też należy to raczej traktować jako poszlaki, a nie dowody na zmianę polityki Apple.

Źródło: Wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.