ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"The Batman" zwiastun

„The Batman” – jest pierwszy zwiastun i sporo nowych informacji

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

W trakcie konwentu DC Fandome pokazano pierwszy zwiastun filmu „The Batman”. Reżyser Matt Reeves zdradził też sporo szczegółów dotyczących fabuły. 

„The Batman” – zwiastun zapowiada mroczną opowieść

Matt Reeves już wcześniej zapowiadał, że jego film będzie mroczną historią o początkach Batmana. Zwiastun idzie nawet o krok dalej, bo przedstawia niezwykle brutalną i realistyczną historię. Trailer przygotowano z materiałów, które udało się nakręcić przed wybuchem pandemii koronawirusa. Film jest gotowy w ok. 25 proc. Twórcy wracają na plan we wrześniu. 

To będzie kino detektywistyczne. Reeves inspirował się „Chinatown”

Reżyser podkreśla, że film przedstawi początki Mrocznego Rycerza, ale nie jego genezę. Będzie to opowieść o Batmanie w drugim roku jego działalności,  popełniającym jeszcze sporo błędów. Inspiracją przy tworzeniu historii było głównie „Chinatown” Romana Polańskiego, ale też „Francuski łącznik” i „Taksówkarz”. Będzie to więc film noir, przedstawiający w bardzo realistyczny sposób detektywistyczną opowieść o skorumpowanym mieście, którym wstrząsa seria morderstw. Serwis Collider porównał tę zapowiedź do zwiastunów produkcji Davida Finchera. Reeves zaznacza, że Batman nie ma nadprzyrodzonych umiejętności, lecz nadludzką pasję. Twórcy filmu poinformowali też, że akcja „The Batman” rozgrywa się w innym uniwersum niż „Liga Sprawiedliwości” w reżyserii Zacka Snydera. 

Matt Reeves opowiadał również o innych postaciach. W filmie zobaczymy genezę Riddlera i Pingwina. Również Selina Kyle dopiero zacznie przemieniać się w Catwoman. „Paul Dano pokaże wersję Riddlera, której nigdy wcześniej nie widzieliście” – zapowiedział Reeves. Zapewnił też, że wizerunki Alfreda oraz Pingwina będą różniły się od tych pokazywanych do tej pory we wcześniejszych produkcjach o Batmanie. 

Czytaj też: Amerykanie wolą zaczekać i obejrzeć nowe filmy w domu. A Ty? [ankieta]

Premiera filmu planowana jest na 21 października 2021 roku. Oprócz Roberta Pattinsona w roli Batmana/Bruce’a Wayne’a zobaczymy też: Zoe Kravitz (Catwoman), Colina Farrella (Pingwin), Paula Dano (Riddler), Andy’ego Serkisa (Alfred), Jeffrey’a Wrighta (James Gordon) oraz Johna Turturro (Carmine Falcone). 

„Gotham P.D.” – serial HBO Max w świecie Batmana

 

Oprócz filmu „The Batman” planowany jest też serial „Gotham P.D.”. Scenariusz napisał do niego Terence Winter, znany jako twórca „Zakazanego imperium”. Akcja serialu ma rozgrywać się w czasie „roku pierwszego” działalności Batmana. Będzie opowiadać o skorumpowanych policjantach. „Gotham P.D.” powstaje dla serwisu streamingowego HBO Max, ale nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. 

Źródło: Deadline.com, Collider.com

Sprawdź najnowsze wpisy