ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ben Affleck Batman

Ben Affleck i Michael Keaton znów wystąpią w stroju Batmana

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

W filmie „Flash” pojawią się Ben Affleck i Michael Keaton. Obaj powrócą do roli Bruce’a Wayne’a/Batmana. 

Ben Affleck ponownie jako Batman, ale tym razem będzie to epizod

Ben Affleck wcielił się już w postać Mrocznego Rycerza w filmach „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Liga Sprawiedliwości”. Miał też wyreżyserować i wystąpić w filmie „The Batman”, ale zrezygnował z udziału w tym projekcie, w którym ostatecznie główną rolę zagra Robert Pattinson. W filmie „Flash”, którego produkcja właśnie się rozpoczyna, ma zagrać rolę epizodyczną, ale znaczącą. Premiera planowana jest na 3 czerwca 2022 roku. W tytułowej roli wystąpi Ezra Miller, który grał Flasha/Barry’ego Allena w „Lidze Sprawiedliwości”. Jak informuje Deadline.com, Affleck przeczytał scenariusz w ubiegłym tygodniu i postanowił dołączyć do projektu. Reżyser filmu Andy Muschietti komentuje:

Interakcja i relacje między Barrym i Wayne’em będą na  poziomie emocjonalnym, jakiego wcześniej nie widzieliśmy. To film Barry’ego, to jego historia Barry’ego, ale ich postacie są bardziej powiązane, niż nam się wydaje. Obu zamordowano matki, a to jedno z emocjonalnych „naczyń” filmu. I tu pojawia się Batman Afflecka.

Czytaj też: „The Batman”: we wrześniu powrót na plan, w sobotę nowe informacje

Innym ważnym powodem zaangażowania Bena Afflecka jest fakt, że to właśnie on wcielił się w Batmana, z którym Flash spotkał się w „Lidze Sprawiedliwości”.

Michael Keaton po 30 latach znów w stroju Mrocznego Rycerza

Scenariusz „Flasha” zakłada, że w filmie zobaczymy postaci Batmana z różnych uniwersów. Dlatego oprócz Afflecka pojawi się też Michael Keaton, który zagrał Mrocznego Rycerza w dwóch filmach Tima Burtona. Zadebiutował w „Batmanie” z 1989 roku, a trzy lata później wystąpił w „Powrocie Batmana”. Jeżeli „Flash” wejdzie do kin zgodnie z planem, to Keaton pojawi się na wielkim ekranie w stroju Batmana równo 30 lat po ostatnim występie. Jak zapewnia Andy Muschietti, rola Keatona w jego filmie ma być „istotna”. 

 

Warto podkreślić, że fabuła „Flasha” oraz postaci występujące w filmie nie będą powiązane ze wspomnianą produkcją „The Batman”. Robert Pattinson i reszta ekipy tego filmu wracają na plan we wrześniu. Natomiast już w sobotę powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących tej produkcji oraz „Flasha”. Wytwórnia Warner Bros. organizuje DC Fandome, czyli panelowe spotkania z twórcami swoich produkcji o superbohaterach. 

Źródło: Deadline.com, Collider.com

Czytaj też:Amerykanie wolą zaczekać i obejrzeć nowe filmy w domu. A Ty? [ankieta]

Sprawdź najnowsze wpisy