Martin Scorsese związał się wieloletnią umową z firmą Apple. W jej ramach firma producencka reżysera Sikelia Producions będzie realizować projekty filmowe i telewizyjne, które twórca „Taksówkarza” wyprodukuje i wyreżyseruje dla Apple TV+.

Powstaje już pierwszy film kręcony przez Martina Scorsese dla Apple

Umowa została podpisana 2,5 miesiąca po tym, jak Apple zdecydował się wyłożyć pieniądze na nowy film w reżyserii Scorsese. Jest to adaptacja książki non-fiction napisanej przez Davida Granna „Killers of the Flower Moon” (w Polsce została wydana pod tytułem „Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI”). Scenariusz napisał Eric Roth, a w rolach głównych wystąpią Leonardo DiCaprio i Robert De Niro. Film obecnie jest w fazie przedprodukcyjnej, a zdjęcia mają się rozpocząć w lutym w Oklahomie. Umowa zakłada, że po okresie dystrybucji kinowej film „Killers of the Flower Moon” trafi do biblioteki serwisu Apple TV+. 

Twórca „Taksówkarza” i ”Chłopców z ferajny” będzie tworzył dla Apple

O umowie podpisanej przez Scorsese i Apple poinformował serwis Deadline.com. Według tych doniesień jego firma producencka Sikelia Productions w ramach wieloletniego kontraktu (nie podano dokładnej długości) zrealizuje dla Apple TV+ filmy wyreżyserowane i wyprodukowane przez Martina Scorsese. Dotychczas Sikelia Productions była związana podobną umową z Paramount Pictures. Scorsese założył firmę w 2003 roku. Od tamtej pory wyprodukowała i zrealizowała wszystkie projekty reżysera, w tym filmy fabularne m.in. „Irlandczyka”, „Milczenie”, „Wilka z Wall Street” czy „Infiltrację”, a także filmy dokumentalne i seriale telewizyjne. Swój ostatni film „Irlandczyk” z 2019 roku Scorsese stworzył dla serwisu streamingowego Netflix. 

Scorsese dołącza do DiCaprio i innych gwiazd

Celem firmy Apple jest realizacja filmu, który dostanie Oscara w najważniejszej kategorii. Dlatego gigant z Cupertino podpisuje umowy ze znanymi i utalentowanymi twórcami. Niedawno informowaliśmy o umowie Apple z firmą producencką Appian Way, która należy do Leonardo DiCaprio. Wcześniej zawarto kontrakty m.in. z Idrisem Elbą, Ridleyem Scottem, A24, Imagine Documentaries, Sesame Workshop i Peanuts.

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Disney pozbywa się słowa „Fox”, nazwy zmienią wytwórnie telewizyjne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik