ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sala Samobójców Hejter HBO

HBO stworzy serial na podstawie filmu „Sala samobójców. Hejter”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Scenariusz filmu „Sala samobójców. Hejter” będzie podstawą historii nowego serialu HBO. Stacja sfinalizowała kontrakt na realizację kilkuodcinkowej wersji filmu Jana Komasy.

Twórcy filmu „Sala samobójców. Hejter” będą pracować przy realizacji serialu dla HBO

Do prac nad serialem będą zaangażowani reżyser filmu Jana Komasa i jego scenarzysta Mateusz Pacewicz. Będą pełnić funkcje producentów wykonawczych. Współproducentami będą Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński, producenci polskiego filmu. Producentami ze strony HBO będą Dan Farah z Farah Films i Roy Lee z Vertigo. Farah nazwał „Salę samobójców. Hejter” „zarówno fascynującym thrillerem, jak i pobudzającym do myślenia uniwersalnym komentarzem społecznym”. Brak na razie informacji na temat planowanego terminu realizacji serialu, jego premiery, obsady czy twórców. Informację o podpisaniu umowy przez HBO na serialową adaptację filmu „Sala samobójców. Hejter” podał serwis Deadline. 

Film Komasy bardzo dobrze odebrany w Stanach Zjednoczonych

Reżyser Jana Komasa i aktor Maciej Musiałowski na planie filmu „Sala samobójców. Hejter” (fot. Jaroslaw Sosiński/materiały prasowe)

„Sala samobójców. Hejter” to najlepszy międzynarodowy film fabularny tegorocznego festiwalu Tribeca w Nowym Jorku. Spodobał się nie tylko krytykom. Film trafił w lipcu do biblioteki Netflixa na całym świecie (z wyjątkiem Polski) i od razu stał się przebojem. Trafił do czołówki zestawienia najpopularniejszych produkcji serwisu już w tydzień po premierze m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Belgii, Holandii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Brazylii, Meksyku, Tajwanie, Kenii, Nigerii oraz Turcji. Film Komasy był też na krótkiej liście produkcji, spośród których Komitet Oscarowy wybierał polskiego kandydata do ubiegania się o nominację Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii film międzynarodowy. Ostateczny wybór padł na „Śniegu już nigdy nie będzie” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta.

„Sala samobójców. Hejter” – kiedy na Netflixie w Polsce?

Vanessa Aleksander i Maciej Musiałowski (fot. Jarosław Sosiński/materiały prasowe)

Ze względu na warunki licencyjne, film trafi do bazy polskiego Netflixa dopiero w marcu 2021 roku. Obecnie można wykupić do niego dostęp w innych serwisach VoD.

Czytaj też: Znamy polskiego kandydata do Oscara 2021. Tym razem to nie Komasa

„Sala samobójców. Hejter” to opowieść o studencie prawa, który angażuje się w brudną grę polityczną w mediach społecznościowych. W rolach głównych występują m.in. Maciej Musiałowski, Danuta Stenka, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Jacek Koman.

Źródło: Deadline.com, Kino Świat

Sprawdź najnowsze wpisy