Phil Collins i jego utwór „In The Air Tonight” po prawie 40 latach od premiery znów znaleźli się w czołówce list przebojów. Wszystko dzięki nagraniu dwóch Youtuberów, które stało się viralem.

Miejsce trzecie – Phil Collins z utworem „In The Air Tonight”

Piosenka w zeszłym tygodniu znalazła się na trzecim miejscu listy przebojów iTunes. Pierwsze miejsce zajął utwór „WAP” Cardi B, a drugie Darius Rucker z piosenką „Beers and Sunshine”. Jak w tym gronie znalazł się Phil Collins i jego „In The Air Tonight”? Okazuje się, że przebój z 1981 roku pomogli na nowo wypromować dwaj  Youtuberzy – Fred i Tim Williams. 

Na kanale Twinsthenewtrend słuchają hitów i rejestrują swoje reakcje

Fred i Tim są bliźniakami, którzy prowadzą kanał Twinsthenewtrenda na YouTube. Wrzucają na niego filmiki, na których nagrywają swoje reakcje na dawne przeboje, które słyszą pierwszy raz w życiu. Zwykle zamieszczali nagrania dotyczące utworów hip-hopowych, ale zdecydowali się wprowadzić nowy cykl po tym, jak posłuchali Franka Sinatry. Od tamtej pory nagrali swoje reakcje na m.in. I Will Always Love You” Whitney Houston czy „Bohemian Rhapsody” Queen.

„In The Air Tonight” Phila Collinsa zaskakuje kolejne pokolenia

Hitem stało się nagranie bliźniaków z 27 lipca. Wrzucili wówczas film z pierwszego przesłuchania „In The Air Tonight” Phila Collinsa. Wrażenie zrobił na nich słynny fragment z perkusyjnym przejściem. „To było fajne” – skomentowali. Filmik po ponad dwóch tygodniach ma już prawie 4 mln wyświetleń na YouTube.com. 

 

CNN.com pisze, że daje się odczuć czystą radość, jaką bracia czerpią z odkrywania piosenek. Serwis dodaje też, że sukces nagrań bliźniaków polega na tym, że widzowie przypominają sobie własne reakcje na pierwsze przesłuchania przebojów. CNN zapytało braci, dlaczego ich filmiki spotykają z takim odbiorem. „Ponieważ jesteśmy czarni i nie spodziewają się (widzowie – dop. red.), że będziemy słuchać takiej muzyki” – wyjaśnił Fred. Tim dodał: „W dzisiejszych czasach rzadko zdarza się, aby ludzie się otwierali. Nie robią tego, nie wychodzą poza swoją strefę komfortu, nie słuchają i nie reagują na muzykę, której nie znają”. 

„In the Air Tonight” powraca jako przebój co kilka lat. Utwór był pierwszym hitem w solowej karierze Phila Collinsa. Wykorzystano go m.in. w pierwszym odcinku serialu „Policjanci z Miami” w 1984 roku oraz w filmie „Kac Vegas”. Fragment z perkusyjnym przejściem poprzedził cios Mike’a Tysona, który uderzył jednego z bohaterów komedii z 2009 roku.

Czytaj też: Kiedy 4. sezon „Fargo”? Twórcy ustalili już datę premiery

Źródło: Deadline.com, CNN.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik