ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Outlook

Outlook z nową funkcją – pisanie wiadomości będzie prostsze

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Microsoft Outlook z nową funkcją ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu. Przynajmniej tak stać ma się w Stanach Zjednoczonych, ale prawdopodobnie reszta świata na nowość będzie musiała odrobinę dłużej poczekać. Jest jednak na co, bo dzięki nowej funkcji, a przynajmniej dla programu Microsoftu, pisanie wiadomości może być przyjemniejsze. Odrobinę.

Outlook z nową funkcją

Gmail ma już możliwość „przewidywania” tego, co użytkownik chce napisać. Program uczy się naszych zachowań i w ten sposób przyśpiesza trochę proces pisania wiadomość. Teoretycznie, bo przecież nie zawsze to rozwiązanie się sprawdza. Niedługo będzie można je testować w programie Microsoftu. Outlook z nową funkcją ma być dostępny w wersji przeglądarkowej oraz Outlook.com. Według tego, co napisano w dokumencie zdradzającym nową funkcjonalność, akceptowanie podpowiedzi ma być banalnie proste. Wystarczy wcisnąć na klawiaturze strzałkę w prawo lub przycisk Tab.

Outlook z nową funkcją
Fot. Microsoft Outlook

Wprawdzie nowa funkcja nie jest już tak „nowa”, to jednak dobrze, że pojawi się w rozwiązaniu Microsoftu. Obecnie oznaczono ją jak „w przygotowaniu”, ale ponoć ma pojawić się jeszcze w maju. Zakładamy, że w pierwszej kolejności dostaną do niej dostęp użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Choć byłoby miło, gdyby wszystko wystartowało jednocześnie i dla każdego z krajów. To nie jedyna nowość, która zmierza do Outlooka.

Zobacz też: Praca moderatora to koszmar

Firma pracuje też nad tym, by można było wysyłać wiadomości o określonej porze. To z pewnością ułatwi niektóre zadania biurowe. Nie trzeba będzie pamiętać o wysłaniu ważnego maila z samego rana. Przygotuje się go odpowiednio wcześniej i po prostu zaplanuje. Ta funkcja ma pojawić się w programie pod koniec czerwca. Teraz można tylko czekać i liczyć na to, że zmiany wprowadzane będą globalnie.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy