ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
facebook messenger ciemny motyw

Jak aktywować ciemny motyw w Messengerze? [Root]

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Porady

Poradnik dla wszystkich, jak aktywować tryb ciemny w Messengerze.

Facebook w zeszłym roku zauważył potrzebę wdrażania ciemnego motywu w swoich aplikacjach. To jest już oficjalne, że zarówno główna aplikacja, jak i Messenger pokażą się w czarnej odsłonie. Niemniej Amerykanom naprawdę długo schodzi z testami i wdrażaniem poszczególnych zmian. Dopiero niedawno i najprawdopodobniej ostatecznie, bo po raz kolejny pojawił się nowy interfejs programu do konwersacji od Facebooka. Teraz czekamy na ciemny motyw w Messengerze. Ten niewątpliwie jest tuż za rogiem, bo niektórzy mogą testować to rozwiązanie, a jeśli nie należy do tej grupy, to możesz po prostu wymusić wsparcie. Od razu zaznaczam, że w poniższym procesie wymagany jest root, czyli dostęp do uprawnień administratora.

Włącz ciemny motyw w Messengerze już dzisiaj!

messenger dark mode

Jeśli Twój smartfon został zrootowany, to kolejnym krokiem jest pobranie dwóch aplikacji. Pierwsza z nich to jedna z najnowszych aktualizacji Messengera w wydaniu Beta. Jeśli nie jesteś pewny, że ją masz, to zajrzyj na APK Mirror. Drugi program to dowolny terminal i w tym wypadku autor poradnika poleca Termux, który jest dostępny za darmo w Sklepie Play. Niech nie przeraża Was konieczność wprowadza komend w tym narzędziu. Idąc krok po kroku, niczego nie zepsujecie. Jeśli już macie wszystkie programy zainstalowane, to przejdźmy do konkretów:

  1. Nadaj uprawnienia administratora w terminalu poprzez polecenie „su”. Zostaniesz poproszony przez system o potwierdzenie.
  2. Wprowadź komendę: am start -n “com.facebook.orca/com.facebook.abtest.gkprefs.GkSettingsListActivity”
  3. Pojawi się nowe okno, kliknij „Search Gatekeepers” i wprowadź „dark”. Wyświetlone pozycje ustaw na „Yes”
  4. Zamknij wszystkie aplikacje i ponownie uruchom Messengera. W ustawieniach (kliknij swoje zdjęcie) powinieneś znaleźć przełącznik do ciemnego motywu. Jeśli się nie pojawi, to kilkukrotnie zrestartuj aplikację od Facebooka (z poziomu ustawień możesz wymusić zamknięcie).

Zobacz też: Galaxy M10 i M20 nadchodzą — nowa seria Samsunga!

Napisałem, że to nic trudnego? Ciemny motyw w wykonaniu Facebooka jest zdecydowanie… ciemniejszy. W tym wypadku mamy więcej prawdziwej czerni, niż szarości, jak ma to miejsce w przypadku Google. Niemniej wiele wskazuje na to, że gigant społecznościowy będzie gotowy na jedną z głównych nowości Androida Q, jaką ma być natywne wsparcie dla ciemnych motywów.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy