Jak aktywować ciemny motyw w Messengerze? [Root]

Łukasz Pająk Porady 2019-01-12

Poradnik dla wszystkich, jak aktywować tryb ciemny w Messengerze.

Facebook w zeszłym roku zauważył potrzebę wdrażania ciemnego motywu w swoich aplikacjach. To jest już oficjalne, że zarówno główna aplikacja, jak i Messenger pokażą się w czarnej odsłonie. Niemniej Amerykanom naprawdę długo schodzi z testami i wdrażaniem poszczególnych zmian. Dopiero niedawno i najprawdopodobniej ostatecznie, bo po raz kolejny pojawił się nowy interfejs programu do konwersacji od Facebooka. Teraz czekamy na ciemny motyw w Messengerze. Ten niewątpliwie jest tuż za rogiem, bo niektórzy mogą testować to rozwiązanie, a jeśli nie należy do tej grupy, to możesz po prostu wymusić wsparcie. Od razu zaznaczam, że w poniższym procesie wymagany jest root, czyli dostęp do uprawnień administratora.

Włącz ciemny motyw w Messengerze już dzisiaj!

messenger dark mode

Jeśli Twój smartfon został zrootowany, to kolejnym krokiem jest pobranie dwóch aplikacji. Pierwsza z nich to jedna z najnowszych aktualizacji Messengera w wydaniu Beta. Jeśli nie jesteś pewny, że ją masz, to zajrzyj na APK Mirror. Drugi program to dowolny terminal i w tym wypadku autor poradnika poleca Termux, który jest dostępny za darmo w Sklepie Play. Niech nie przeraża Was konieczność wprowadza komend w tym narzędziu. Idąc krok po kroku, niczego nie zepsujecie. Jeśli już macie wszystkie programy zainstalowane, to przejdźmy do konkretów:

 1. Nadaj uprawnienia administratora w terminalu poprzez polecenie „su”. Zostaniesz poproszony przez system o potwierdzenie.
 2. Wprowadź komendę: am start -n “com.facebook.orca/com.facebook.abtest.gkprefs.GkSettingsListActivity”
 3. Pojawi się nowe okno, kliknij „Search Gatekeepers” i wprowadź „dark”. Wyświetlone pozycje ustaw na „Yes”
 4. Zamknij wszystkie aplikacje i ponownie uruchom Messengera. W ustawieniach (kliknij swoje zdjęcie) powinieneś znaleźć przełącznik do ciemnego motywu. Jeśli się nie pojawi, to kilkukrotnie zrestartuj aplikację od Facebooka (z poziomu ustawień możesz wymusić zamknięcie).

Zobacz też: Galaxy M10 i M20 nadchodzą — nowa seria Samsunga!

Napisałem, że to nic trudnego? Ciemny motyw w wykonaniu Facebooka jest zdecydowanie… ciemniejszy. W tym wypadku mamy więcej prawdziwej czerni, niż szarości, jak ma to miejsce w przypadku Google. Niemniej wiele wskazuje na to, że gigant społecznościowy będzie gotowy na jedną z głównych nowości Androida Q, jaką ma być natywne wsparcie dla ciemnych motywów.

Źródło: XDA Developers • aviokaro

  Elegancko wszystko zrobiłem jak opisaliście i działa, że też tyle lat trzeba było czekać na dodanie drugiego koloru… bo to powinno być dostępne odkąd stosowane są ekrany OLEDowe w telefonach.

 • Paveu

  Działa elegancko, dzięki!
  Jest coś podobnego do Facebooka? Ta apka też przydałaby mi się w ciemnym stylu (zamiennika aplikacji nie chcę).

 • Tobiasz Wujek

  Ciekawi mnie kiedy Facebook w końcu ogarnie się z wyglądem swoich aplikacji bo narazie jest to wizualny miszmasz i jedna wielka sraczka. Tutaj trochę starego kanciastego interfejsu i starych czcionek, tam trochę nowych zaobleń i nowe grubsze czcionki, jeden wielki bajzel. Tego co zrobili z nowym interfejsem Messengera całkowicie nie rozumiem, udostępnienie na kilka godzin żeby wycofać na parę miesięcy i to bez żadnego komentarza co było powodem takiej decyzji…

  • Paweł Piotrowski

   Przecież jest dostępny cały czas już

 • hejKamil
  • Lama Bojowa

   am start -n com.facebook.orca/com.facebook.abtest.gkprefs.GkSettingsListActivity

   • hejKamil

    Komenda skopiwana i wklejona – bez efektu

    • Lama Bojowa

     Jesteś pewny, że całość skopiowałeś? Użyj może material terminal.

     • hejKamil

      Tak, jestem w stu procentach pewny. Używałem różnych „terminali” i ta sama bajka

     • am start -n „com.facebook.orca/com.facebook.abtest.gkprefs.GkSettingsListActivity”

      wordpress zamienia cudzysłowy, wklep to

    • Lama Bojowa

     Jesteś pewny, że całość skopiowałeś? Użyj może material terminal.

 • Nie działa, pewnie problemem jest to, że u mnie nie ma nowego UI, a nigdzie metody na jego aktywację nie znalazłem, jakiś czas temu miałem, przez kilka godzin…

  • Paweł Piotrowski

   Apk.mirror I najnowszą aktualizacja

  • wyczyść dane aplikacji

 • Michał G.

  No fajnie fajnie, tylko ja dalej mam stary UI, nawet w messengerze beta 😒

  • Daniel Kotoski

   Też mam stery UI, nie wiadomo dlaczego. Kiedyś miałem przez jeden dzień i znikł. Może ktos wie jak uruchomić nowy UI? Aktualnie mam najnowsza wersję Beta Messenger’a.

 • Marcin Żurek

  Moglibyście dawać prefix, że wymagany root.
  No ale wyświetlenia muszą się zgadzać 😏

  • Łukasz Pająk

   Mówisz i masz, może nie prefix, a sufix, ale jest :).

   Tak informacyjnie, wyświetlenia dzisiaj nie mają żadnego znaczenia dla portali naszego pokroju.

   • Marcin Żurek

    I to rozumiemrozumiem. Teraz wiadomo z góry czy warto czytać, lub czyczy „jest to dla mnie”x