facebook messenger ciemny motyw

Jak aktywować ciemny motyw w Messengerze? [Root]

Porady

Poradnik dla wszystkich, jak aktywować tryb ciemny w Messengerze.

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Facebook w zeszłym roku zauważył potrzebę wdrażania ciemnego motywu w swoich aplikacjach. To jest już oficjalne, że zarówno główna aplikacja, jak i Messenger pokażą się w czarnej odsłonie. Niemniej Amerykanom naprawdę długo schodzi z testami i wdrażaniem poszczególnych zmian. Dopiero niedawno i najprawdopodobniej ostatecznie, bo po raz kolejny pojawił się nowy interfejs programu do konwersacji od Facebooka. Teraz czekamy na ciemny motyw w Messengerze. Ten niewątpliwie jest tuż za rogiem, bo niektórzy mogą testować to rozwiązanie, a jeśli nie należy do tej grupy, to możesz po prostu wymusić wsparcie. Od razu zaznaczam, że w poniższym procesie wymagany jest root, czyli dostęp do uprawnień administratora.

Włącz ciemny motyw w Messengerze już dzisiaj!

messenger dark mode

Jeśli Twój smartfon został zrootowany, to kolejnym krokiem jest pobranie dwóch aplikacji. Pierwsza z nich to jedna z najnowszych aktualizacji Messengera w wydaniu Beta. Jeśli nie jesteś pewny, że ją masz, to zajrzyj na APK Mirror. Drugi program to dowolny terminal i w tym wypadku autor poradnika poleca Termux, który jest dostępny za darmo w Sklepie Play. Niech nie przeraża Was konieczność wprowadza komend w tym narzędziu. Idąc krok po kroku, niczego nie zepsujecie. Jeśli już macie wszystkie programy zainstalowane, to przejdźmy do konkretów:

  1. Nadaj uprawnienia administratora w terminalu poprzez polecenie „su”. Zostaniesz poproszony przez system o potwierdzenie.
  2. Wprowadź komendę: am start -n “com.facebook.orca/com.facebook.abtest.gkprefs.GkSettingsListActivity”
  3. Pojawi się nowe okno, kliknij „Search Gatekeepers” i wprowadź „dark”. Wyświetlone pozycje ustaw na „Yes”
  4. Zamknij wszystkie aplikacje i ponownie uruchom Messengera. W ustawieniach (kliknij swoje zdjęcie) powinieneś znaleźć przełącznik do ciemnego motywu. Jeśli się nie pojawi, to kilkukrotnie zrestartuj aplikację od Facebooka (z poziomu ustawień możesz wymusić zamknięcie).

Zobacz też: Galaxy M10 i M20 nadchodzą — nowa seria Samsunga!

Napisałem, że to nic trudnego? Ciemny motyw w wykonaniu Facebooka jest zdecydowanie… ciemniejszy. W tym wypadku mamy więcej prawdziwej czerni, niż szarości, jak ma to miejsce w przypadku Google. Niemniej wiele wskazuje na to, że gigant społecznościowy będzie gotowy na jedną z głównych nowości Androida Q, jaką ma być natywne wsparcie dla ciemnych motywów.

 

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x