Powinniście już wiedzieć, że Google zdeklasowało konkurencję pod względem zdjęć. Wszystko za sprawą najnowszych modeli z rodziny Pixel. Według Dxomark są to najlepsze smartfony do fotografii i filmów. Jednak nie możemy brać tego rankingu za pewnik. Producenci są w stanie odpowiednio przygotować do testu DxO. Tym sposobem warto podchodzić z przymrużeniem oka do wysokiego wyniku Pixeli 2. Tymczasem firma postanowiła opublikować zestaw zdjęć i nagrań, które zostały zarejestrowane najnowszymi modelami „By Google”.

Pracownik Google zastrzega, że materiały, które zaraz zobaczycie, nie zostały edytowane w postprodukcji. Jakość pozostała niezmieniona. Oryginalne pliki znajdziecie pod poniższym linkiem: Klik!

Tryb HDR+ daje o sobie znać. Świetny zakres tonalny, balans bieli czy też brak szumów wyróżniają Pixela 2 na tle konkurencji. Patrząc na powyższe fotografie można stwierdzić, że Google faktycznie stworzyło najlepsze smartfony do zdjęć na rynku. Równocześnie udowadnia, że podwójne aparaty nie są obowiązkowe.

Zobacz więcej: Zwiększ zasięg Play we własnym zakresie!

Możemy uwierzyć, że firma nie edytowała fotografii po ich zrobieniu. Z drugiej strony nie wiemy jak wyglądało przygotowanie sceny. Czy naokoło nie pojawiły się dodatkowe źródła światła lub „lustra” nakierowujące je na główny obszar zdjęcia? Wciąż czekamy na pierwsze recenzje Pixeli 2.

 

Źródło: Phone Arena, Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.