Czy Google należy się fotel lidera? Zdjęcia i filmy zrobione Pixelem 2

Łukasz Pająk Newsy 2017-10-07

Powinniście już wiedzieć, że Google zdeklasowało konkurencję pod względem zdjęć. Wszystko za sprawą najnowszych modeli z rodziny Pixel. Według Dxomark są to najlepsze smartfony do fotografii i filmów. Jednak nie możemy brać tego rankingu za pewnik. Producenci są w stanie odpowiednio przygotować do testu DxO. Tym sposobem warto podchodzić z przymrużeniem oka do wysokiego wyniku Pixeli 2. Tymczasem firma postanowiła opublikować zestaw zdjęć i nagrań, które zostały zarejestrowane najnowszymi modelami „By Google”.

Pracownik Google zastrzega, że materiały, które zaraz zobaczycie, nie zostały edytowane w postprodukcji. Jakość pozostała niezmieniona. Oryginalne pliki znajdziecie pod poniższym linkiem: Klik!

Tryb HDR+ daje o sobie znać. Świetny zakres tonalny, balans bieli czy też brak szumów wyróżniają Pixela 2 na tle konkurencji. Patrząc na powyższe fotografie można stwierdzić, że Google faktycznie stworzyło najlepsze smartfony do zdjęć na rynku. Równocześnie udowadnia, że podwójne aparaty nie są obowiązkowe.

Zobacz więcej: Zwiększ zasięg Play we własnym zakresie!

Możemy uwierzyć, że firma nie edytowała fotografii po ich zrobieniu. Z drugiej strony nie wiemy jak wyglądało przygotowanie sceny. Czy naokoło nie pojawiły się dodatkowe źródła światła lub „lustra” nakierowujące je na główny obszar zdjęcia? Wciąż czekamy na pierwsze recenzje Pixeli 2.

Źródło: Phone Arena, Google • Piter No

  Przecież to zdjęcia zrobione przez zawodowców pod publikę. Zrobione pewnie w 1000 prób żeby wyszło coś ładnego na reklamę. W takich warunkoach nawet se t68i by zrobił ładne zdjęcie. Mają się nijak do tych robionych przez zwykłych userów.

 • Red Devil

  Szok…Te zdjęcia po prostu wymiatają ! 🙂

 • jendrush

  Konkurencja zawsze dobra. Nowe ilości klatek w Iphonie, tutaj, w Pixelu może być świetna jakość z jedną matrycą. Samsungu, patrz i postaraj się bo wiele osób myśli o wymianie S7.

 • mico11

  Już Nexus 5x wymiatał aparatem, Google daje radę!

 • No takie mocne 2/10

 • Fred Flint

  Jak oni „zamataczyli” z trybem portretowym skoro jeden aparat jest?

  • Łukasz Pająk

   Podobny tryb był już w Galaxy Alpha, więc elektronicznie również można różnych tło. Zresztą, tak to właśnie się odbywa w większości smartfonów .

 • No i się okazuje, że 2 kamery w telefonie to tylko zbędny chwyt marketingowy. Jedna dobra i uniwersalna jest lepsza.

  • Masz rację, ale jednak ten 2x zoom bardzo się przydaje czasem. 🙂

 • Filodendron

  Świetny zasięg tonalny

  Zakres tonalny lub rozpiętość tonalna, a nie żaden „zasięg”. 🙂

 • EgonOlsen

  Jeśli to są oryginalne zdjęcia wykonane Pixelem 2 to wymiata…

  • Maxik

   No właśnie … jeśli to są oryginalne zdjęcia. Szczerze to wątpię, że są to oryginalne zdjęcia zrobione tym telefonem. ALE jeżeli faktycznie tak jest, to Google odwaliło kawał dobrej roboty.

   • Filodendron

    Raczej trudno oczekiwać, żeby były wykonane innym telefonem. 🙂 A pełnoprawny aparat też raczej odpada – w obrazach widać masę szczegółów charakterystycznych właśnie dla tych małych matryc w smartfonach i ich oprogramowania.
    Oczywiście nie każde zdjęcie z Pixela będzie wyglądało tak jak powyższe. Do takich akcji daje się urządzenia osobom świadomym, umiejącym wykorzystać światło, potrafiącym kadrować, itd. Potem z tysięcy wykonanych przez nich zdjęć, wybiera się te naście/dziesiąt najlepszych, i takie są efekty.