Play szuka miejsca na nowe nadajniki, każdy może wynająć swoją działkę

Adrian Celej Newsy 2017-10-06

Play był wielokrotnie krytykowany za zbyt powolne rozwijanie swojej infrastruktury. Ktoś wziął sobie te uwagi do serca, ponieważ Play poszukuje lokalizacji pod budowę nowych elementów infrastruktury.

Jakie są wymagania

Poszukiwane są różne powierzchnie – działki (minimum 120 m²), wysokie budynki, wieże i słupy. Wśród potencjalnych właścicieli wymienia się nie tylko osoby prywatne, ale też gminy, firmy i spółdzielnie. W zamian proponowana jest umowa wynajmu na 10 lat i specjalna oferta od operatora.

Jak się zgłosić?

Aby zgłosić chęć współpracy z Play należy udać się pod ten adres, a następnie wypełnić znajdującą się tam ankietę. Na tym etapie nic nie jest pewne, jeżeli nasza lokalizacja nie okaże się atrakcyjna dla operatora, to prawdopodobnie ten się z nami nie skontaktuje.

To świetna oferta

Rzadko się zdarza, aby operator w ten sposób poszukiwał miejsc pod inwestycje. Dzięki takim akcjom możemy mieć wpływ na poprawę zasięgu w okolicy oraz mocno podreperować budżet. Niestety, przedstawiciele Play nie rzucą się na każdy kawałek pola w okolicy, gdzie jest pełny zasięg LTE Play. Największą wartość zapewne będą miały dachy budynków i nieczynne wieże telekomunikacyjne, a to już jest własnością firm i spółdzielni.

Źródło: Blog Play • Piotr Zet

  Świetna oferta? Raczej kpina. Normalnie operator płaci koło 3000 zł tutaj tylko ponad 500. To faktycznie super oferta

  • Adrian Celej

   Dostałeś od nich ofertę? To co piszesz, to dość poważne oskarżenie.

   • Piotr Zet

    Cytat od konkuerncji Ile można zarobić? Tego Play nie zdradza, ale twierdzą, że na pewno więcej niż na programie 500+ oraz, że każda zgłoszona lokalizacja będzie wyceniana indywidualnie. To chyba normalne że gdyby płacili jak inni to taką cenę by podali a pisanie że więcej niż na 500+ to kpina

    • Adrian Celej

     Akurat to traktuję jako żart, nie można uznać tego stwierdzenia za jakikolwiek wyznacznik.

     • Piotr Zet

      A masz ceny jakie dają?

     • Adrian Celej

      Nie

    • ja.n.

     nawiązali do 500+ bo to modne hasło jeśli chodzi o comiesięczne wpływy – i tyle, w praktyce kwota może się znacznie różnic ale ja sie nie dowiem bo nie mam wolnej działki. Jak będziesz miał konkretne dane to daj znać – lepiej poczekać na info zamiast gdybać 😉