Play był wielokrotnie krytykowany za zbyt powolne rozwijanie swojej infrastruktury. Ktoś wziął sobie te uwagi do serca, ponieważ Play poszukuje lokalizacji pod budowę nowych elementów infrastruktury.

Jakie są wymagania

Poszukiwane są różne powierzchnie – działki (minimum 120 m²), wysokie budynki, wieże i słupy. Wśród potencjalnych właścicieli wymienia się nie tylko osoby prywatne, ale też gminy, firmy i spółdzielnie. W zamian proponowana jest umowa wynajmu na 10 lat i specjalna oferta od operatora.

Jak się zgłosić?

Aby zgłosić chęć współpracy z Play należy udać się pod ten adres, a następnie wypełnić znajdującą się tam ankietę. Na tym etapie nic nie jest pewne, jeżeli nasza lokalizacja nie okaże się atrakcyjna dla operatora, to prawdopodobnie ten się z nami nie skontaktuje.

To świetna oferta

Rzadko się zdarza, aby operator w ten sposób poszukiwał miejsc pod inwestycje. Dzięki takim akcjom możemy mieć wpływ na poprawę zasięgu w okolicy oraz mocno podreperować budżet. Niestety, przedstawiciele Play nie rzucą się na każdy kawałek pola w okolicy, gdzie jest pełny zasięg LTE Play. Największą wartość zapewne będą miały dachy budynków i nieczynne wieże telekomunikacyjne, a to już jest własnością firm i spółdzielni.

Źródło: Blog Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.