Już chyba wiemy, dlaczego Huawei Mate 10 „nie jest smartfonem”

Newsy

Na temat Huawei Mate 10 piszemy ostatnio bardzo dużo. Wraz ze zbliżającą się premierą, w Internecie pojawia się coraz więcej informacji na jego temat. W zeszłym tygodniu mogliście przeczytać następujące wpisy:

Premiera urządzenia zbliża się wielkimi krokami. Już 16 października zostanie zaprezentowana podstawowa wersja smartfonu, a także opcje Pro i prawdopodobnie Lite.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Oczekiwania co do urządzeń są duże, ponieważ Huawei co jakiś czas wrzuca krótkie filmy, które promują nadchodzące urządzenie krzykliwymi sloganami. Na jednym z nich widzieliśmy, że Huawei Mate 10 „to nie smartfon”. Być może znamy już odpowiedź na tak intrygujące hasło. Wiemy już, że urządzenie będzie „inteligentne” dzięki najnowszemu procesorowi Kirin 970, ale to nie koniec nowości.

Najnowszy smartfon chińczyków będzie można podłączyć do stacji dokującej, a ją do monitora. Pozwoli to pracować na urządzeniu jak na komputerze. Z rozwiązania będzie można korzystać nawet bezprzewodowo przez Miracast, dzięki któremu podłączymy urządzenie do smart TV. Stacja dokująca ma być również kompatybilna z Mirabookiem.

Trzeba przyznać, że przedstawiona nowość brzmi znajomo, prawda? Podobne rozwiązanie zastosował Samsung w swojej stacji dokującej Dex, która zamienia Galaxy S8/S8+ oraz Note8 w namiastkę komputera. Ciekaw jestem, czy taki pomysł znalazł już jakichś sympatyków. Dla mnie jest on zupełnie zbędny.

 

źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x