Z pewnością iPhone 8 Plus i Galaxy Note8 to dwie gorące premiery tego roku. Producenci zajmujący pierwsze i drugie miejsce zdobywają swoimi flagowcami serca wielu użytkowników na świecie. Samsung specjalnie po raz kolejny wypuścił Note’a kilka tygodni wcześniej przed iPhonem 7, aby odebrać część klientów firmie z Cupertino. Nawet wpadka z Galaxy Note7 nie odstraszyła klientów od kupna urządzenia, które zanotowało rekordową jak na tę serię przedsprzedaż. Z pewnością iPhone 8 Plus sprzedaje się znacznie lepiej niż rywal, jednak wielu fanów nowych technologii dyskutuje, który smartfon jest „lepszy”.

W odpowiedzi na to pytanie, a także na inne – „które z tych urządzeń kupić?” być może pomoże test prędkości dwóch urządzeń. Na kanale YouTube PhoneBuff, który znany jest z publikowania różnych testów, możemy zobaczyć kolejny – tym razem właśnie z udziałem Galaxy Note8 i iPhone’a 8 Plus. Na filmie obejrzycie, który smartfon szybciej otworzy aplikacje w odpowiedniej kolejności. Za ostatecznym rezultatem z pewnością stoją procesory producentów: A11 od Apple i Exynos 8895 od Samsunga oraz liczba RAMu – 3 GB w iPhonie 8 Plus oraz 6 GB w Galaxy Note8. Również system operacyjny ma tu duże znaczenie, a jak wiadomo Android do najlżejszych nie należy.
 

 
Powyższy test polega na włączaniu poszczególnych aplikacji w odpowiedniej kolejności na obydwu smartfonach. Wśród nich znajdziemy między innymi Aparat, Galerię, Facebook, Snapchat, Spotify. Test był przeprowadzony na systemie iOS 11 w smartfonie Apple i Androidzie 7.1.1 w telefonie Samsunga.

Co ciekawe, na początku nieznacznie prowadził iPhone 8 Plus, ale ostatecznie zwycięzcą okazał się nieoczekiwanie Galaxy Note8. Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony wynikiem testu.

źródło: YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.