Pierwotnie funkcja dzielenia ekranu miała pojawić się w Androidzie Marshmallow. Niestety, Google nie udało się poprawnie zaimplementować tej możliwości, więc w systemie pozostał jedynie ukryty i niedokończony kod. Dopiero Nougat oficjalnie umożliwił otwieranie dwóch aplikacji jednocześnie. Z kolei w Oreo pojawił się tryb Picture-in-Picture, będący rozwinięciem Multi Window.

Od przynajmniej roku możemy już oficjalnie korzystać z dzielenia ekranu, ale dopiero dzisiaj Google udało się przystosować swoje Mapy do tego celu. Oczywiście wcześniej można było włączyć nawigację i na przykład przeglądarkę internetową. Problem pojawiał się w momencie, gdy aktywną aplikacją była ta druga. Wtedy Mapy przechodziły w tryb spoczynku i nie aktualizowały położenia. Razem z wersją oznaczoną numerem 9.58.2, program Google działa tak jak powinien.

Jeśli jeszcze nie otrzymaliście stosownej aktualizacji to wspomniane wydane Map znajdziecie na APK Mirror: Klik!

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.