Ah ten TouchWiz… tzn. Samsung Experience, bo tak właściwie nazywa się teraz nakładka od Koreańczyków. Wzdycham pisząc pierwsze zdanie tego wpisu, ponieważ wiele osób w tym także ja niejednokrotnie narzekało na płynność i działanie oprogramowania firmy. Jednak mimo wszystko z roku na rok Koreańczycy usprawniają frajdę z użytkowania nakładki. W tym momencie nie wyobrażam sobie zainstalować innego launchera, a jeszcze parę miesięcy temu korzystałem ze wspaniałego Nova Launchera.

Jedną z nowości Samsung Experience w momencie wydania na świat Galaxy S8 i S8+ była możliwość ustawienia przejścia do okna z aplikacjami przez przesunięcie palcem w górę lub w dół. Bardzo ochoczo z tej opcji korzystam. Jednak jakiś czas temu pisałem na łamach portalu, że niektórzy użytkownicy, w tym także ja skarżą się, iż animacja pierwszego otwarcia widoku z programami wydaje się mieć jednosekundowe opóźnienie, przycięcie lub po prostu lag.

Problem ten został w końcu rozwiązany. Wczoraj pojawiła się na moim smartfonie aktualizacja TouchWiza, która jeszcze bardziej usprawniła jego działanie, ale także wprowadziła nową, przydatną funkcję! Chodzi o rozwijanie belki z powiadomieniami przez przesunięcie palcem w dół w dowolnym miejscu na pulpicie. W celu włączenia tej możliwości, należy najpierw przycisnąć kilka sekund ekran startowy. Następnie trzeba wejść w ustawienia, gdzie jest widoczna opcja „Szybko otwórz panel powiadomień”.  Polecam szczególnie tym wszystkim, którzy nie sięgają palcami do górnej belki lub nie rozwijają jej za pomocą przesunięcia opuszkiem po skanerze linii papilarnych.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.