Motorola może się pochwalić w swoim portfolio smartfonami, których ekrany jest nieco bardziej wytrzymały na pęknięcia niż ma to miejsce u konkurencji. Technologia, którą stosuje producent niemalże całkowicie chroni nas przed stłuczonym wyświetlaczem. By dowieść jakości użytych materiałów, Motorola przygotowała całkiem ciekawe wideo, której głównym bohaterem jest model Moto Z2 Force.

Shattershield jest technologią, którą Motorola stosuje w swoich smartfonach z linii Force. Tajemniczo brzmiąca nazwa oznacza jednak dość prostą konstrukcję. Ekran składa się z pięciu warstw pochłaniających wstrząsy, dzięki czemu efekt „pajęczynki” nie jest na groźny. Niemniej wadą takiego rozwiązania jest podatność na rysy – wyświetlacz możemy zarysować każdym przedmiotem i nawet delikatnie muśnięcie kluczami może pozostawić na nim swój ślad. Coś za coś, jak to mówią, dlatego sam producent radzi konsumentom zaopatrzyć się w dodatkowe zabezpieczeni w postaci folii bądź szkła hartowanego.

100 osób testuje wytrzymałość

A teraz zobaczmy jak ekrany Shattershield radzą sobie w akcji. W specjalnie przygotowanym wideo przez amerykański oddział Motoroli starano się ukazać jego trwałość. Sto osób upuszczało Moto Z2 Force na ziemię, a następnie pokazywało efekty do kamery.

Oczywiście warto mieć na uwadze fakt, że filmik został przygotowany przez samego producenta, a więc warunki nie są przesadnie ekstremalne. Niewielka wysokość oraz podłoże z desek robią też swoją robotę.

źródło: YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.