ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG Optimus G pojawi się w Europie z Androidem 4.1

Autor: Redaktor Kategoria: Newsy

LG zaprezentowało swojego nowego flagowca Optimusa G Pro, który jak zapewne wiecie jest następcą Optimusa G. Niestety ten drugi mimo dobrej specyfikacji i jakości wykonania nie sprzedawał się bardzo dobrze (chociaż nie był to wynik tragiczny, bo sprzedaż tego urządzenia przekroczyła 1 milion egzemplarzy). Powód? Nie był dostępny na wielu dużych rynkach – w tym w Europie.

Koreański producent zamierza to zmienić, tylko nasuwa mi się tutaj następujące pytanie: Czy po prezentacji Optimusa G Pro jest sens? Najwidoczniej według LG jest. W pierwszej kolejności smartfon pojawi się w Szwecji, następnie we Włoszech, Francji i Niemczech. Niestety o debiucie na półkach sklepowych w Polsce nic nie wiadomo. Dodatkowo europejska dystrybucja Optimusa G pojawi się z Androidem 4.1.2.

Oczywiście szybko przypomnę jeszcze specyfikację tego urządzenia: jest on wyposażony w 4.7” ekran HD IPS o rozdzielczości 1280×768 pokryty powłoką Gorilla Glass, jego sercem jest czterordzeniowy procesor Qualcomm MDM9615/APQ8064 o taktowaniu 1.5 GHz wspomagany przez GPU Adreno 320 i 2 GB pamięci RAM. Dodatkowo znajdziemy w nim aparat 13 lub 8 MP (zależy od dystrybucji).

Źródło: androidpit.com

Sprawdź najnowsze wpisy