Zdjęcia panoramiczne są bardzo popularne. Na samym Facebooku fotografii 360 stopni możemy znaleźć aż 70 milionów. Ekipa Marka Zuckerberga zauważyła, że robienie panoramicznego zdjęcia programem trzecim, a następnie wrzucanie go na portal społecznościowy zajmuje dużo czasu i jest niewygodne. Dlatego już niedługo funkcja ta pojawi się w samej aplikacji.

Facebook wdraża nową funkcję. Jest nią robienie zdjęć panoramicznych 360 stopni. Pojawi się ona po kliknięciu opcji Napisz coś. Funkcja o nazwie 360 Photo będzie widoczna wśród pozostałych możliwości wyboru. Cały proces zostanie sfinalizowany za pomocą aplikacji Facebooka, dzięki czemu wszystko przebiegnie sprawniej i szybciej. Panoramiczne zdjęcie będziemy mogli opublikować od razu bądź ustawić sobie jako nagłówek na profilu.

Serwis The Next Web przygotował krótki filmik ukazujący działanie nowości. Możecie go zobaczyć poniżej.

Funkcja wdrażana jest zarówno na iOS, jak i Androida. Jest to jednak proces stopniowy, tak więc nie wszyscy od razu zobaczą ją u siebie. Warto jednak obserwować czy pojawiły się już odpowiednie zmiany.

źródło: TNW

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.