Samsung Experience to naturalna ewolucja TouchWiza i Grace UX. Uważam, że jest to jedna z najładniejszych nakładek na zielonego robota dostępna na rynku smartfonów. Jako że zadebiutowała ona wraz z premierą Galaxy S8 i S8+ może ona mieć niewielkie błędy wieku dziecięcego. Jej obecny build to wersja 8.1. Wygląda jednak na to, że jeżeli ktoś jeszcze narzeka na Samsung Experience, to wkrótce przestanie. Wraz z premierą Note’a 8 pojawi się bowiem jej nowe wcielenie opatrzone numerem 8.5.

Według najnowszych informacji zaktualizowany Samsung Experience ma być jeszcze bardziej stabilny i zapobiegać spadkom szybkości klatek. Co więcej zostanie wzbogacone tzw. user experience. Ponadto algorytmy skanera tęczówki oka oraz twarzy zostaną nieco zmienione, co spowoduje, że staną się one bardziej niezawodne i szybsze. Pojawią się też dodatkowe opcje związane oczywiście z serią Note i S-Penem.

Samsung Experience w wersji 8.5 ma zadebiutować w Galaxy Note8, jednak użytkownicy tegorocznych Galaxy S8 i S8+ nie powinni się martwić, gdyż również otrzymają najnowsze wcielenie nakładki. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie to nastąpi, ale spekuluje się, że w ciągu kilku miesięcy od premiery Note’a 8. Nie wiemy także czy update trafi do flagowców z Androidem 7.1 czy 8.

Przyznam, że każda aktualizacja i ulepszenie software’u jest mile widziana. Nadchodzący update sprawi, że smartfony Samsunga będą z pewnością jeszcze bardziej niezawodne. Pozostaje mi tylko uzbroić się w cierpliwość.

źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.