Jeśli jesteś użytkownikiem OnePlus 2 lub X to z pewnością nie chwalisz firmy za proces aktualizacji. Fala krytyki wylała się na firmę, gdy ta w końcu oficjalnie przyznała, że Nougat nie trafi na wspomniane modele. Jednak posiadacze OnePlus 3 lub 3T już mogą mieć wyrobione zupełnie odmienne zdanie – szczególnie w przypadku, gdy korzystają z wydań testowych. W tym wypadku Chińczycy sprawnie aktualizują smartfony, dodając dodatkowo nowe funkcje, które zwiększają możliwości urządzeń. Jednak na każdego przyjdzie czas i firma wie, kiedy przestanie wspierać zeszłoroczne modele.

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że OnePlus planuje wydać Androida O dla OnePlus 3 i 3T jeszcze w tym roku, ale oczywiście po analogicznej aktualizacji OnePlus 5. To świetna wiadomość i oficjalne potwierdzenie faktu, że firma razem z tymi modelami drastycznie zmieniła swoje podejście do wsparcia swoich smartfonów. W końcu flagowy OnePlus 2 otrzymał tylko jedną dużą aktualizację razem z Androidem Marshmallow. OnePlus 3 i 3T pojawiły się na rynku z tym samym oprogramowaniem, ale ostatniego dnia roku wydano testową wersję Nougata, a niedługo później stabilną. Jednak nadchodzący Android O ma być ostatnią aktualizacją dla tych smartfonów, co… nie powinno nikogo dziwić. Dwie, duże zmiany systemu to dzisiejszy standard dla flagowych urządzeń znanych producentów. Oczywiście chciałoby się więcej, ale już na Androida P nie ma co liczyć.

Mimo wszystko pamiętajmy, że firma wspomniała jedynie o braku wsparcia dla kolejnej, dużej aktualizacji. To oznacza pomniejsze zmiany wciąż będą publikowane. Zapewne zdecydowanie rzadziej i w głównej mierze skupiające się na błędach, ale to zawsze coś. Z kolei wydania testowe pojawią się dla OnePlus 5.

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.