Razem z Androidem O OnePlus pożegna zeszłoroczne modele

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-08-13

Jeśli jesteś użytkownikiem OnePlus 2 lub X to z pewnością nie chwalisz firmy za proces aktualizacji. Fala krytyki wylała się na firmę, gdy ta w końcu oficjalnie przyznała, że Nougat nie trafi na wspomniane modele. Jednak posiadacze OnePlus 3 lub 3T już mogą mieć wyrobione zupełnie odmienne zdanie – szczególnie w przypadku, gdy korzystają z wydań testowych. W tym wypadku Chińczycy sprawnie aktualizują smartfony, dodając dodatkowo nowe funkcje, które zwiększają możliwości urządzeń. Jednak na każdego przyjdzie czas i firma wie, kiedy przestanie wspierać zeszłoroczne modele.

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że OnePlus planuje wydać Androida O dla OnePlus 3 i 3T jeszcze w tym roku, ale oczywiście po analogicznej aktualizacji OnePlus 5. To świetna wiadomość i oficjalne potwierdzenie faktu, że firma razem z tymi modelami drastycznie zmieniła swoje podejście do wsparcia swoich smartfonów. W końcu flagowy OnePlus 2 otrzymał tylko jedną dużą aktualizację razem z Androidem Marshmallow. OnePlus 3 i 3T pojawiły się na rynku z tym samym oprogramowaniem, ale ostatniego dnia roku wydano testową wersję Nougata, a niedługo później stabilną. Jednak nadchodzący Android O ma być ostatnią aktualizacją dla tych smartfonów, co… nie powinno nikogo dziwić. Dwie, duże zmiany systemu to dzisiejszy standard dla flagowych urządzeń znanych producentów. Oczywiście chciałoby się więcej, ale już na Androida P nie ma co liczyć.

Mimo wszystko pamiętajmy, że firma wspomniała jedynie o braku wsparcia dla kolejnej, dużej aktualizacji. To oznacza pomniejsze zmiany wciąż będą publikowane. Zapewne zdecydowanie rzadziej i w głównej mierze skupiające się na błędach, ale to zawsze coś. Z kolei wydania testowe pojawią się dla OnePlus 5.

źródło: GSMArena • Wczasowicz

  Ja rozumiem doskonale, że Oneplus rzuca kasą to i wymaga, lecz przestańcie cholera tworzyć treść w artykułach na temat wspomnianej marki, jak gdyby odbiorcami było przedszkole. Zjedz ziemniaczka, prawda jakie smaczne?
  Poczekam na dzień, gdy komuś wybuchnie (oby nie) słuchawka od OP w kieszeni, a na portalu pojawi się artykuł „Wspaniała funkcja ogrzewcza jedynego poprawnego modelu towarzyszu”.

 • Adrian Kijek

  Parodia dlatego jestem na ios. Jak firma ktora ma tylko kilka smartfonow w ofercie a w sprzedazy zazwyczaj ze dwa nie chce aktualizowac dluzej smartfonow to dno totalne wiem custom romy ale juz od paru lat przestalo mnie to bawic.

  • stark2991

   I co Ci dają te długie aktualizacje na iOS? Zmieniasz telefon co 4 lata? Siedzisz teraz na iP5s? Nie sądzę.

 • drzazga3009

  Mają 6 urządzeń, z czego 2 praktycznie identyczne i nie potrafią zapewnić wsparcia na chociaż rok dla nich (OnePlus 3T). Śmiech na sali, pierwszy i ostatni telefon od nich. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć Samsunga, który co roku ma 3 razy więcej modeli niż OP od początku działania. OnePlus ma podobną strategię do Apple- jeden telefon w roku, i to flagowy. Ale ich politykę wsparcia tych telefonów to ja nawet nie wiem do kogo przyrównać.

  • Łukasz Pająk

   Ponad rok jeśli mamy być dokładni. Poza tym w głównej mierze liczy się liczba dużych aktualizacji, czyli dwie. Analogicznie sytuacja wygląda u każdego producenta. Oczywiście są wyjątki, ale ze świecą ich szukać.

   • drzazga3009

    OP 3T miał premierę w listopadzie. Poza tym liczysz aktualizację do nougata? Xd
    Ten telefon w dniu premiery powinien mieć go na pokładzie, w końcu miał premierę w kilka miesięcy po premierze Androida 7.
    Masz rację odnośnie 2 dużych aktualizacji, ale zazwyczaj przekłada się to na co najmniej 1,5 roku wsparcia, często około 2 lat. A nie 10 miesięcy.

    • Łukasz Pająk

     Tak, liczę aktualizację do Nougata, gdyż jedynie LG V20 miał ten system razem z premierą, która odbyła się przed OP3T. Google wymaga 18 miesięcy wsparcia i zazwyczaj tak to wygląda jeśli patrzymy na terminy aktualizacji.

  • Vatri91

   Tylko Android O będzie aktualną wersją przez rok od wydania. Daje to ponad 2 lata oficjalnego wsparcia dla OP3. W mojej ocenie i tak całkiem nieźle.

   Druga sprawa, że ten tefon będzie miał dożywotnie wsparcie na xda.

   Każdy zmienia telefon mniej więcej co dwa lata. Jeżeli chce się jeszcze katować jeden model kolejny rok więcej, to można robić to na nieco starszym oprogramowaniu. Telefon jak dobrze działa, nagle nie stanie się gorszy po wyjściu nowego numerka androida.

   Apple wydaje jeden model na rok, ale sprzedaje go w dziesiątkach milionów, dlatego mają kasę na zaplecze deweloperów i bawienie się w updaty.

 • teges

  Na xda to wsparcie prawie dożywotnie.

  • Łukasz Pająk

   Niewątpliwie 🙂