ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pięciokrotny wzrost stacji Orange w ciągu pół roku! Macie lepszy zasięg?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Zasięg to rzecz, bez której nasze smartfony tracą swój potencjał. Dzięki odpowiedniemu połączeniu z siecią możemy surfować po Internecie, dzwonić czy SMS-ować. Chcemy komfortu i prędkości. Orange chwali się, że jest nam w stanie to zapewnić.

„Pomarańczowy” operator właśnie pochwalił się ciekawymi zestawami liczb. Zajmiemy się tymi najbardziej interesującymi dla nas z perspektywy smartfonowej mobilności. Orange bardzo duży nacisk postawiło na rozbudowę liczby stacji obsługujących agregację częstotliwości 4G LTE. Trzeba przyznać, że wynik jest imponujący, gdyż jeszcze na początku roku było ich 467, a teraz możemy się doliczyć 2,3 tysiąca. To pięciokrotnie więcej. Łącznie operator stacji 4G LTE ma już 9,8 tysiąca!

Agregacja pasma jest bardzo istotna dla użytkownika. Zapewnia ona nie tylko szybszy transfer, ale również lepszą jakość połączenia. Im więcej pasm jest agregowanych, tym lepiej. Orange stacji bazowych agregujących trzy pasma ma 439. Powstają one głównie w miejscach, gdzie ruch jest duży, a liczba użytkowników największa.

Liczby liczbami, ale czy Wy odczuwacie zmianę?

źródło: Orange

Sprawdź najnowsze wpisy