myPhone GO! – smartfon za 230 zł dostaje Nougata

Newsy

Telefony tzw. „polskich importerów” uważane są za urządzenia, o których zapomina się zaraz po premierze. Nie ma w tym nic dziwnego, zależność od chińskich dostawców może popsuć każde plany. Tym razem myPhone zadziwił wszystkich… wypuszczając aktualizację systemu dla swojego budżetowca.

Co to za telefon?

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

myPhone Go jest budżetowcem z podzespołami, które są w stanie zaoferować w miarę stabilną pracę systemu. Oto skrócona specyfikacja:

  • Wyświetlacz – 4,5″ 540×960 px
  • Bateria – 1900 mAh
  • RAM – 1 GB
  • Flash – 8 GB
  • CPU – MediaTek MTK6580 4x 1,3 GHz Cortex A7
  • Tylny aparat – 5 MPx + LED
  • Przedni aparat – 2 MPx
  • Android 6

Co wiemy o aktualizacji?

Nowe oprogramowanie zostało wydane w kanale OTA. Nic nie wiadomo o udostępnianiu paczki seriami, jeśli nie pojawiło się powiadomienie należy samodzielnie przejść do ustawień i wyszukać ją. Do pobrania przygotowano 1,36 GB danych, instalacja aktualizacji wymaga baterii naładowanej przynajmniej do poziomu 35 %.

Jak to możliwe?

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, aktualizacje w telefonach importerów to prawdziwy ewenement. Warto tu omówić proces tworzenia oprogramowania na tego typu urządzenia. Zazwyczaj importer nie tworzy go sam, a modyfikuje obrazy dostarczone przez chińską fabrykę. W przypadku aktualizacji importer w zasadzie musi sam od podstaw stworzyć własny soft. Z tego powodu zazwyczaj zapomina się o jakimkolwiek wsparciu. W tym konkretnym przypadku można podejrzewać, że pierwotny producent udostępnił paczkę z aktualizacją systemu i myPhone postanowił ją dostosować do własnego produktu. W tym miejscu trzeba coś zaznaczyć – nawet na tym etapie większość importerów odpuszcza sobie wsparcie urządzenia. Zastanawia również pewna kwestia – od kiedy MediaTek aktualizuje sterowniki dla tak archaicznych układów?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x